Yazarlar

EGİAD enerji verimliliği için yola çıktı

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), enerji kaynaklarının hızla tükendiği ve sürdürülebilir bir dünya için enerji tasarrufunun büyük önem kazandığı günümüzde, enerji israfına dur diyebilmek adına enerji verimliliği çalışmalarıyla bilinen Apollo firması ile iş dünyasını bir araya getirdi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası19.09.2023
EGİAD enerji verimliliği için yola çıktı

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), enerji kaynaklarının hızla tükendiği ve sürdürülebilir bir dünya için enerji tasarrufunun büyük önem kazandığı günümüzde, enerji israfına dur diyebilmek adına enerji verimliliği çalışmalarıyla bilinen Apollo firması ile iş dünyasını bir araya getirdi. Geçtiğimiz aylarda Apollo firmasıyla enerji tasarrufu kapsamında protokol imzalayan EGİAD, üyelerinin globalde fark oluşturmasını sağlamış olacak.

İş dünyasının artan enerji maliyetlerinden ötürü çıkmaza girmemesi için çözüm yolları arayan EGİAD, enerji verimliliği çalışmalarının düzenlenmesi konusunda üye firmalara hizmet verebilmek amacıyla ofisi İzmir İZQ Girişimcilik Merkezinde bulunan enerji yönetimi platformu Apollo’yla iş birliği çalışmalarına başladı.

Endüstriyel enerji yönetimi platformu Apollo’yla en büyük işletme giderlerini azaltmak için yola çıkan EGİAD, seminere Apollo firmasını temsilen Pazarlama Yöneticisi Nida Perk, Operasyon Yöneticisi Süleyman Atlas, Satış Yöneticisi Nurten Çay katılım gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan EGİAD Genel Sekreter Prof. Dr. Fatih Dalkılıç, sürdürülebilir bir dünya için enerji tasarrufunun büyük önem kazandığına dikkat çekerek, “Enerji tasarrufu hepimiz için büyük önem taşıyor. Küresel ısınma, sanayileşme ve artan dünya nüfusu sonucu enerji açığı büyürken, enerji kaynakları da buna bağlı olarak hızla tükendi. Enerji darboğazının aşılması ve enerjinin daha verimli kullanılması için herkese büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.

Endüstri 4.0 perspektifinde, dünyada ve Türkiye’de dijitalleşme sürecinde tesislerin tüketim trendlerine en uygun analizler ve izlemeler sonucunda operasyonel ve maliyet verimliliğinin artırılması için çalıştıklarını dile getiren Dalkılıç, “Endüstriyel enerji yönetimi platformu Apollo’yla en büyük işletme giderlerimizi azaltmak için yola çıktık. Apollo, Türkiye’nin dijital enerji platformu girişimleri arasındadır. Bulut tabanlı olan bu platform, fatura kontrolü, optimizasyon ve tahminleme için tasarlanmıştır. Cihaz veya donanım kurulumuna ihtiyaç duymadan kolay entegrasyon sağlar, geçmiş ve anlık tüketim verilerini izlemenizi ve elektrik faturanızın doğruluğunu kontrol etmenizi sağlar. Apollo, gerçek zamanlı doğrulama ile elektrik tüketiminin maliyetini düşürmeye yardımcı olur, anormal tüketimleri ve reaktif cezaları anlık olarak tespit ederek gelişmiş alarmlarla sizi bilgilendirir. Kullanıcı dostu web tabanlı ara yüzü ve gelişmiş grafikleri sayesinde şirket çalışanlarının enerji takibini daha pratik hale getirir, enerji verimliliğini artırarak maliyet tasarrufu sağlar ve çevreyi korur. EGİAD’a özel indirimle bu imkanlardan yararlanacağız” diye konuştu.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz