Ana Sayfa Dosya Dünyada bir ilki gerçekleştirdiler

Dünyada bir ilki gerçekleştirdiler

0

Lova, sağlıklı yatak ve rahat uyku uzmanı olma mottosuyla, yaşam alanlarının kalbi olan yataklarda hayat verdiği işlevsel, konforlu ve modern tasarım trendleriyle, sektöre yepyeni bir soluk getiren bir marka oldu. Bazı insanlar sert yatakta rahat ederken, bazısı yumuşak yatakta uyumayı tercih ediyor. Günün sonunda herkesin ortak ve çok temel bir beklentisi var: Herkes iyi uyumak ve yatağında rahat etmek istiyor. Bu bizim mottomuz oldu.

Yatak, bugün kendi mağazalarının yanı sıra, Doğtaş Kelebek mağazalarında da müşterisiyle buluşan bir yatak markası. Ar-Ge çalışmalarına önem veren bir markayız; önemli makine yatırımları yapıyoruz. Bu dönemde Ar-Ge açısından büyük bir adım attık. Türkiye Fizyoterapistler Derneği ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde; farklı uyku ihtiyaçlarına göre en doğru ve en rahat yatağı geliştirmek için Ankara’da bir Ar-Ge merkezi kuruyoruz.

Bu merkezde ülkemizin önemli bilim insanlarıyla birlikte Türkiye’nin en rahat yatağını üretmek için çalışacağız. Bunun yanı sıra Dünya çapında markaların ve üreticilerin ilham verici sürdürülebilir ürünler yaratabilmeleri için deniz çöpünü geri dönüşümlü deniz plastiğine dönüştürmek adına atık yönetimi ve geri dönüşüm endüstrileriyle birlikte çalışan Seaqual Initiative organizasyonu ile gerçekleştirilen proje kapsamında Wellness Rest Yatağı ürettik. Yatakta yüzde 100 geri dönüşümlü kumaşı kullanarak, yine kumaşın kendisinde bulunan spirulina yosununun doğal alg özleri ile uyku sırasında hücre yenileyerek doğal ve iyi bir uyku da vaat etmiş olduk.

Lova Yatak Ürün ve Marka Dİrektörü Can Arıkan

Yatak, uyku sağlığını ve dolayısıyla geceyle birlikte tüm günü direkt etkileyen bir unsur. Mobilya gibi beğeniye dayalı satın alınmıyor. Biz ürün portföy algoritmasını bu faktörlerin her birinin uzmanlıkla ele alınması ile oluşturduk. Şu anda Lova Yatak portföyünde her yapıda insan için uygun fiyat aralığında bir yatak mutlaka var. Türkiye Fizyoterapistler Derneği ile Türkiye’de ve dünyada bir ilki gerçekleştirerek Lova olarak elele verdik.

Türkiye’de ve dünyada bir yatak markası, bir dernekle bu kapsamda ilk kez iş birliği yapıyor. Türkiye’de yatak sektöründe birçok oyuncu var, rekabetin yoğun ve keyifli olduğu bir pazar. Biz Lova Yatak olarak bir yatağın üretiminde ve satış sürecinde, bilimsel araştırmalara dayanan bir uzmanlık olması gerekliliğine inanıyoruz. Projeye özel ürün geliştirmelerimizi son teknoloji ölçüm cihazlarıyla donatılacak bu merkezde Türkiye Fizyoterapistler Derneği ile birlikte geliştireceğiz. Proje çerçevesinde yatak almak isteyen tüketicilerimizi Lova mağazalarında istihdam edeceğimiz fizyoterapi uzmanlarının tavsiyeleriyle buluşturacağız.

Lova Yatak’a, franchise yatırımcılarından yüksek bir ilgi var. Markamızın ruhuyla bütünleşebilecek ve katma değer sağlayacak yatırımcılarla uzun süreli ve karşılıklı güvene da- yanan işbirliklerine yönelik hızlı bir süreç yönetiyoruz. Lova Yatak’ın, kadın dostu marka ödülüne sahip bir marka olarak, kadın girişimcilerin de yakın bir ilgisi olduğunu hemen ifade etmek isterim. Lova Yatak olarak, 2020 yılında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayesinde KOSGEB ile birlikte “Lova ile 100 Kadın Bayi-Sıfır Sermayeyle İşinin Patronu Sensin” projesini hayata geçirmiştik.

Önceki haberYatak hediyelik değil uzmanlık gerektiren bir ürün
Sonraki haberYüksek enflasyon, düşük faiz ve piyasalarda artan dalgalanmalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.