Gündem Koridoru

DORinsight Hedef Holding grup şirketleri bünyesine katıldı

Çatısı altında yer alan altısı halka açık 20’den fazla grup şirketiyle finans sektörünün gelişimine katkı sunan ve Türkiye’nin önde gelen yatırım grupları arasında yer alan Hedef Holding’in grup şirketlerinden İdeal Finansal, Türkiye’nin ilk ve en büyük online araştırma paneline sahip DORinsight’ı satın aldı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası05.07.2023
DORinsight Hedef Holding grup şirketleri bünyesine katıldı

Online araştırmanın öncü şirketi DORinsight, 10 milyon TL’ye Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Hedef Holding’in grup şirketleri arasındaki yerini aldı. Türkiye’nin ilk ve en büyük online araştırma paneline sahip olan DORinsight, teknolojisini ve tecrübesini diğer araştırma şirketleriyle paylaşarak yakaladığı hızlı büyümeyi Hedef Holding grup şirketleri bünyesinde sürdürecek.

Çatısı altında yer alan altısı halka açık 20’den fazla grup şirketiyle finans sektörünün gelişimine katkı sunan ve Türkiye’nin önde gelen yatırım grupları arasında yer alan Hedef Holding’in grup şirketlerinden İdeal Finansal, Türkiye’nin ilk ve en büyük online araştırma paneline sahip DORinsight’ı satın aldı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) da bildirilen anlaşma, şirket paylarının tamamı için 10.032.552 TL üzerinden gerçekleşti.

MARKALAR VE HEDEF KİTLE ETKİLEŞİMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Araştırma sektörünün tecrübeli ismi DORinsight, Türkiye'nin ilk ve en büyük izinli veri tabanına sahip online araştırma paneli Napolyon ile sektör oyuncularına hizmet veriyor. Araştırma şirketleri, Napolyon paneliyle önceden izin alınmış 1,2 milyon tüketicinin katıldığı online araştırmalarla hızlı ve net sonuçlara ulaşabiliyorken, markalar ve hedef kitleleri arasındaki etkileşimi güçlendiriyor.

ANINDA ERİŞİM İMKÂNI

Napolyon, 2011 yılından bugüne 400'den fazla marka iş birliğiyle ve alanında öncü firmalarla birlikte başarılı projelere imza atarken, yüzde 42’si kadın, yüzde 58’i ise erkeklerden oluşan, her yaş aralığında 1,2 milyon kişiye izinli ve online olarak anında erişim imkânı sağlıyor. 15-24 ve 55 üstü yaş grupları gibi önemli kitlelerin de yer aldığı online panel sayesinde araştırma şirketleri, markalar için hedef tüketici iç görülerine hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabiliyor.

“DOĞRU YATIRIMLAR YAPMAYA ODAKLANIYORUZ”

Büyüme potansiyeli yüksek alanlarda doğru yatırımlar yapmaya odaklandıklarını vurgulayan Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İdeal Finansal Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp, “Hedef Holding olarak DORinsight’ı grup şirketlerimiz arasına katmaktan ve iş ağımızı daha da genişletmekten dolayı mutluyuz. Araştırma sektörüne online araştırma geleneğini getiren DORinsight, Napolyon paneliyle araştırma sektörüne hız ve geniş bir hedef kitle avantajı sunuyor. Yakın bir zamanda FinTech çözümlerinin eklenmesiyle de yeni nesil bir finansal platform olmasını hedeflediğimiz Napolyon, kullanıcılarına gündelik hayatlarında avantaj sağlayabileceği pek çok yenilik sunacak. Hedef Holding olarak tüm grup şirketlerimizle yeni nesil girişimleri desteklemekten ve yolculuklarına eşlik etmekten dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz