Yazarlar

Deprem bölgesindeki üreticiye tam destek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin ardından bölgedeki istihdamı ve ticari dengeyi sağlamak için önemli adımlar atan şirketlerin arasında Trendyol da yer aldı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası23.03.2023
Deprem bölgesindeki üreticiye tam destek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin ardından bölgedeki istihdamı ve ticari dengeyi sağlamak için önemli adımlar atan şirketlerin arasında Trendyol da yer aldı. Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, “Bölgeye ciddi istihdam ve ticari katkı sağlayan bu işletmelerimizin tekrar ayağa kalkarak üretime başlaması için tüm gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Başkanlığını yaptığı markanın tüm Türkiye’deki 420 üretici tarafından, 4 bin yerli işletmede üretildiğini belirten Çetin, deprem bölgesindeki istihdam ve katkı paylarının ciddi ölçüde olduğunu söyleyerek, bölgedeki işletmelerini hızla ayağa kaldıracaklarını ve istihdama en kısa sürede katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

“Yıl sonuna kadar bölgedeki Trendyol markalı ürün üreticilerimize sağladığımız geliri bir önceki seneye göre 3 kat artırarak yaklaşık 1 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diyen Trendyol Grubu Başkanı, depremden desteğini esirgemeyen e- ticaret devi Trendyol’un bölgeye desteğinin 1 milyar TL’ye ulaştığını aktardı.

Trendyol markalı ürünlerin istihdama olan katkısının ağırlığına vurgu yapan Çetin, “Bölgede, Trendyol markalı ürünleri üreten 18 fabrika, 65 atölye ve 4 binden fazla çalışan bulunuyor. Bölgeye ciddi istihdam ve ticari katkı sağlayan bu işletmelerimizin tekrar ayağa kalkarak üretime başlaması için tüm gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Yılsonuna kadar bölgedeki Trendyol markalı ürün üreticilerimize sağladığımız geliri bir önceki seneye göre 3 kat artırarak yaklaşık 1 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Üretim hacminin daha fazlasını deprem bölgesine kaydırmak amacıyla bölgedeki mevcut üreticilerinin sipariş adetlerini artırmayı planladıklarını belirten Çağlayan Çetin, bölgeden yeni üreticileri de ekosisteme dahil edeceklerini aktardı.

Aynı zamanda afet bölgesi için uzun vadeli ve kalıcı destek hedeflediğini açıklayan Şirket, Adana Aktarma Merkezi’nin açılışını erkene aldı. 500 milyon TL yatırım ile faaliyete geçen Trendyol Adana Aktarma Merkezi, bölgedeki en büyük aktarma merkezi olma niteliğine sahip.

Gündem Koridoru
E-Ticaret
Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz