Gündem Koridoru

Demirhan Şener Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı oldu

2006'dan itibaren pazar araştırma sektöründe faaliyet gösteren, yapay zeka teknolojilerini araştırma metodlarına entegre ederek özellikle B2B pazarın büyümesine yönelik katkılar sunan Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı, Sistem Global Danışmanlık Ortağı Demirhan Şener oldu. Yatırımlarla gücüne güç katan Kuantum’un hedefinde, B2B ve B2C pazarlarının veri yönetiminde lider olmak var.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası14.09.2022
Demirhan Şener Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı oldu

2006'dan itibaren faaliyet gösteren, yapay zeka teknolojilerini araştırma metodlarına entegre ederek özellikle B2B pazarın büyümesine yönelik katkılar sunan Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı, Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Demirhan Şener oldu. Kuantum’un hedefinde, B2B ve B2C pazarlarının veri yönetiminde liderlik var.

16 yıllık deneyim ve bilgi birikimine sahip Kuantum Araştırma, alışılagelmiş kalitatif ve kantitatif araştırma yöntemlerinin yanı sıra kendi geliştirdiği özel metod ve teknolojileri de  kullanarak kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti sunuyor. Pandemiyle birlikte süratle gelişen teknoloji dünyasının, her sektörü olduğu gibi araştırma sektörünü de doğrudan etkilemesi üzerine Kuantum Araştırma, veriye ulaşmaktan işlemeye kadar birçok yeniliğe imza atarak, 2 yıl içinde ciddi bir büyüme gerçekleştirdi. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Kuantum, ilk yatırımını Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Demirhan Şener’den aldı.

ARAŞTIRMA SEKTÖRÜNÜN SINIRLARI GENİŞLETİLECEK

İş birliklerini değerlendiren Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Demirhan Şener; “Araştırma sektöründe 2006’dan itibaren faaliyet gösteren, alışılagelmiş yöntemlerin yanı sıra kendi geliştirdiği özel metodlarla projelerini yürüten ve bugün B2B pazarının markalaşmasında ciddi bir payı olduğunu düşündüğüm Kuantum Araştırma’ya yatırımcı olmaktan mutluluk ve heyecan duyuyorum. Günümüz iş dünyası dönüşümünün merkezinde yer alan makine öğrenmesi ve yapay zeka teknolojileri bugün, farklı sektörlere katma değerlerler sağlamanın yanı sıra iş dünyasının kurallarını da değiştirmekte. Yapay zeka ile müşterilerinize kişisel deneyimler sunabilir, veri gücünüze bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz pazarlama kanallarınızı güçlendirerek markanızı büyütebilir, müşteri sayınız arttıkça müşteri memnuniyetini de doğru oranda artırabilirsiniz. İşte tam da bu noktada B2B pazarının imdadına Kuantum Araştırma yetişiyor. Yapay zeka tabanlı ve yeni nesil dijital yöntemleriyle farklılaşan Kuantum, butik hizmet anlayışıyla müşterilerine sadece araştırma hizmeti vermiyor. Araştırma danışmanlığının yanı sıra işletmelerin mevcut verilerden faydalanarak veriye dayalı bir yönetim anlayışını benimsemelerine de yardımcı oluyor. Hedefimiz sadece Kuantum Araştırma’nın etki alanını değil, araştırma sektörünün sahip olduğu sınırları da genişletmek” dedi.

PAZARLAMA YÖNTEMLERİ DEĞİŞİYOR

Kuantum Araştırma Kurucusu ve AIPA (Yapay Zeka Politikaları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Kılıç ise; “Gelişen IOT teknolojileri, yapay zekaya dayalı araştırma metodlarının pandemi döneminde rağbet görmesi ve kurumların teknoloji tabanlı çalışmalardan aldığı maksimum fayda ve düşük risk, bizi de bu alanlarda çalışmaya ve üretmeye teşvik etti. Özellikle B2B pazarında hayata geçirdiğimiz veriye dayalı markalaşma çalışmalarımızla son iki 2 yılda hızlı bir büyüme sağladık. Attığımız başarılı adımlarla geldiğimiz nokta yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bugün itibarıyla Demirhan Şener ile birlikte yürüme kararı aldık. Know-how’larımızı birleştirerek, etki alanımızı ve araştırma deneyimimizi çok daha ileriye taşıyacağız” dedi.

“GELECEK İÇİN YAPACAKLARINIZ BUGÜNÜNÜZÜ BELİRLEYECEK, BUGÜN YAPACAKLARINIZ GELECEĞİNİZİ DEĞİL”

Mevcut araştırma yöntemlerini teknolojiye entegre ederek markaların pazarlama ve yatırım stratejilerine yön verdiklerini belirten Volkan Kılıç; “Bizler içinde bulunduğumuz yüzyılı veri çağı olarak adlandırıyoruz. Muhteşem bir dijitalleşme sürecindeyiz ve işletmelerin veri bilimini kullanmasının zorunlu olduğu bir dönemdeyiz. Bu çağda işletmeler artık geleneksel pazarlama yöntemlerinden çıkıp, bilimsel pazarlama yöntemlerine geçiş yapıyorlar. Pandemiden öncesi veri edinimi %20’lerde iken bu oran 2 yıl gibi kısa bir sürede %100’e çıktı. Bu süreçte 10 yıl sonra elimizde olacak dijital veriye 1 yıl içinde ulaştık. Dijital veri arttıkça yapay zeka kullanımı da artacak. Kuantum Araştırma olarak, pazar araştırma danışmanlığından sıyrılıp, işletmelere veriye dayalı bir yönetim anlayışını benimsettik. Mevcut verilerini işleyip, yorumlayarak yönetim stratejilerine dahil oluyoruz. Sloganımızı “gelecek için yapacaklarınız bugününüzü belirleyecek, bugün yapacaklarınız geleceğinizi değil” olarak belirledik.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz