Gündem Koridoru

Corendon Airlines Avrupa’daki acenteleriyle iftarda buluştu

Corendon Airlines yönetimi, Hollanda ve Almanya’da organize edilen iftar yemeklerinde, Avrupa’daki Türk acenteler ile bir araya geldi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası28.04.2022
Corendon Airlines Avrupa’daki acenteleriyle iftarda buluştu

Corendon Airlines yönetimi, Hollanda ve Almanya’da organize edilen iftar yemeklerinde, Avrupa’daki Türk acenteler ile bir araya geldi.

Avrupa’da üst üste 3 farklı şehirde düzenlediği iftar etkinlikleri düzenleyen Corendon Airlines, Hollanda ve Almanya’daki Türk acenteler ile buluştu. İftar yemeklerinde acentelere konuşmalar yapan Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, bu sene hem filonun hem de uçuş planının büyük oranda genişletildiğini vurguladı.

Lahey Kültür ve Turizm Müşaviri de buluşmalara katıldı

Ramazan ayının ilk iftar yemeğini misafirlerini kendi grup otellerinden olan Corendon Village Hotel Amsterdam’da ağırlayarak veren Corendon Airlines’ın davetine Hollanda’daki Türk acentelerin yanı sıra Lahey Kültür ve Turizm Müşaviri Erdem Acır da katıldı.

Corendon Airlines’ın pandemi sebebiyle uzun zamandır bir araya gelemediği acenteleri ile buluşarak sektörel değerlendirmeler yaptığı iftar yemeklerinin ikinci durağı Stuttgart oldu. Corendon Airlines’ın Düsseldorf’a bağlı Essen’de verdiği üçüncü iftar davetine ise, Düsseldorf ile birlikte Köln, Münster gibi büyük şehirleri kapsayan NRW bölgesinden çok sayıda acente temsilcisi katıldı. Essen’deki iftar davetine katılan Avrupa Zonguldaklılar Derneği temsilcileri tarafından, Corendon Airlines’in zorlu pandemi döneminde başlattığı Avrupa-Zonguldak operasyonlarını başarılı bir şekilde sürdürdüğü ve bu bölgeyi kalkındırmak ve canlandırmak adına verdiği hizmetler nedeniyle teşekkür niteliğinde Yıldıray Karaer’e özel olarak hazırlanan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Kalemi hediye edildi.

“2022’de filomuzu ve uçuş planı genişlettik”

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, verimli bir yıl geçirdiklerini belirterek, 2022 sezonunda uçuş ağına ekledikleri Zafer Bölgesel Havalimanı ile birlikte Avrupa’dan direkt uçtuğu Anadolu şehirlerini artırmaya devam ettiklerinin altını çizdi; “Pandeminin etkilerinin azalması ile birlikte büyük beklentilerle başladığımız 2022 yılında, beklentilerimiz ve hedeflerimiz ile orantılı olarak hem filomuzu hem de uçuş planımızı genişlettik. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının memleketlerine daha kolay ve konforlu seyahat edebilmeleri için Anadolu hatlarımızı artırdık. 2022 yaz sezonunda Avrupa’dan Türkiye’nin 18 meydanına direkt seferler gerçekleştiriyoruz.” dedi. Karaer ayrıca çok büyük oranda büyüyen operasyon için özellikle Avrupa-Türkiye uçuşlarında acentelerin desteğinin önemine vurgu yaptı.

Konuşmasında Corendon Airlines’in yeni başladığı Almanya’da yaşayan Türk gençlere yönelik kabin ekibi istihdamı projesine de değinen Karaer, kabin ekibi olmak isteyen Türk gençlerinin EASA Temel Emniyet Eğitimi Sertifikası (Cabin Crew Attestation) eğitiminin Corendon Airlines tarafından sağlanacağını belirtti.

İftar etkinliklerine Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ile birlikte Corendon Airlines yöneticileri ve çalışanları da katıldı.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz