Yazarlar

Borsa İstanbul’un gongu bugün Oncosem için çaldı

Kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üreticisi Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş için bugün (3 Ocak) Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi. İnfo Yatırım aracılığıyla tamamlanan halka arz, yılın son günlerinde yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılandı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası03.01.2023
Borsa İstanbul’un gongu bugün Oncosem için çaldı

Kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üreticisi Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş için bugün (3 Ocak) Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi. İnfo Yatırım aracılığıyla tamamlanan halka arz, yılın son günlerinde yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Borsa İstanbul’da gong bugün Oncosem için çaldı. İnfo Yatırım aracılığıyla halka arz sürecini başarıyla tamamlayan şirketin halka arz büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL, halka açıklık oranı ise yüzde 24.95 olarak gerçekleşti. Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni’ne Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Oncosem Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik ve İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül katıldı.

Gong Töreni’nde konuşan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun şunları söyledi: “Oncosem, Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği patentli cihazlarıyla sağlık teknolojisi alanında başarılı bir performans göstermektedir. Faaliyetlerindeki bu başarılı performansı halka arzına da yansımış durumdadır. Halka arzında gelen yüksek taleple ve yaklaşık 104 milyon TL tutarında halka arz geliriyle başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yılın bu ilk gong töreninde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı ve Borsamızın kuruluşunun 150’nci yılı olan 2023 yılının, şirketlerimize, yatırımcılarımıza, aracı kurumlarımıza, tüm paydaşlarımıza, borsamıza, sermaye piyasamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkese, şirket çalışanlarına ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Oncosem’e Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum” dedi.

ONCOSEM DÜNYANIN SAYILI ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLACAK

Oncosem’in 26 yıllık geçmişine çok önemli başarılar sığdırdığını, bugün ise bu başarılarını taçlandırdığını söyleyen Oncosem Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik, “Oncosem olarak kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üretiminde Türkiye’de sektör lideri olduk ve bu başarılara insani pazarlama ilkelerimizden hiç ödün vermeden ulaştık. 30 ülke ve Türkiye genelinde 50 özel ve kamu sağlık kuruluşunun onkoloji merkezlerinde kurduğumuz sistem sayesinde bugün her iki hastadan birine kemoterapi desteği vermekten gurur duyuyoruz. Bugün baktığınızda onkoloji ürünleri de dâhil, yüksek teknoloji ile ürettiğimiz ürünleri 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz ve başarılarımıza her geçen gün bir yenisini eklemek için çok önemli adımlar atıyoruz. Şu anda bize güvenen yatırımcılardan aldığımız güçle artık Borsa İstanbul’dayız. Hedefimiz halka arzdan elde ettiğimiz gelirle yeni yatırımlara imza atmak ve Oncosem’i kendi alanında sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı şirketleri arasında yer almasını sağlamak” dedi.

ÇEYREK ASIRLIK DENEYİM YATIRIMCILARLA PAYLAŞILIYOR

İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül ise şu değerlendirmede bulundu: “2022 yılında aracılık ettiğimiz 7. halka arzımız olan Oncosem ile 2022 yılını başarıyla kapadık. Oncosem’in halka arz süreci yatırımcıların da yoğun ilgisiyle karşılandı. Büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL’ye ulaşan halka arzda özellikle yatırımcılara teşekkür etmek istiyorum. 2022 yılı özellikle yeni yatırımcı sayısının rekor kırdığı bir yıldı, 2023 yılında da bu ilginin devam edeceğine inanıyoruz. İnfo Yatırım olarak biz de çeyrek asrı aşan deneyimimizi yeni yatırımcılarla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu başarılı halka arzda emeği geçen başta Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Takasbank’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Finans Dünyası
Yorum Yaz