Türkiye'de Gündem

Borsa İstanbul'da gong Söke için çaldı

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Söke Değirmencilik, bu halka arza gelen yüksek taleple, 581 milyon TL halka arz geliri ve 787 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir" dedi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası12.01.2023
Borsa İstanbul'da gong Söke için çaldı

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Söke Değirmencilik, bu halka arza gelen yüksek taleple, 581 milyon TL halka arz geliri ve 787 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir" dedi.

Borsa İstanbul'da gong Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret AŞ için çaldı.

Gong törenine Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Ulusoy Un ve Söke Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Üyesi Nevin Ulusoy, Ulusoy Un Hissedarı Onur Erhan Ulusoy, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, QNB Finansinvest Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Pamir Karagöz katıldı.

Törende konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Söke Değirmencilik, bu halka arza gelen yüksek taleple, 581 milyon TL halka arz geliri ve 787 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir" diye konuştu.

Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkesi tebrik eden Ergun, şunları kaydetti:

"Dünyanın içinden geçtiği süreç, iklim değişikliği, salgın, savaş, tedarik zincirinin bozulması ve sosyal olaylar, gıda arz güvenliğinin önemini giderek artırmaktadır. Sürdürülebilir tarımın uçtan uca tüm sürecini yürüten veya bu sürecin bir parçası olan şirketlerimizin, ihtiyaç duydukları finansmanı sermaye piyasamız aracılığıyla sağlamaktan bu açıdan dolayı çok mutluyuz. Ben, bu sektöre örnek olan, sektörü vizyonerlikleri ile büyüten, Günhan Bey'e ve ailesine, rahmetli babalarına teşekkür ediyorum. Rahmetli Fahrettin Bey'i hayırla yad ediyorum. Söke Değirmencilik, sofralara getirdiği gibi sermaye piyasamıza da bereket getirsin. Bu halka arzın sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Söke Değirmencilik'e borsamız ailesine 'hoş geldiniz' diyorum.”

"ARTIK TÜRKİYE NÜFUSUNUN YÜZDE 1’İ SÖKE UN'UN ORTAĞI"

Söke Üst Yöneticisi (CEO) Başar Kılıç ise 60 yıl önce kurulan ve sağlam temeller üzerinde yükselen Söke Un'un çevreye saygı, topluma güven ilkeleriyle hareket ettiğini ve yüksek kaliteli ürünlerini tüketicileriyle buluşturduğunu söyledi.

Kılıç, evlerdeki kullanıcıların, unlu mamul üreticilerinin, profesyonel usta ve şeflerin tercihinin Söke Un'u Türkiye'nin en bilinen un markası yaptığını anlatarak, "Bugün elde ettiğimiz başarının temel taşlarından biri de budur" dedi.

Bugün çalınan gong ile başlayan seansla artık Türkiye nüfusunun yüzde 1’inin Söke Un'un ortağı olduğunu vurgulayan Kılıç, mutluluk ve sorumluluk bilinciyle tüm paydaşların beklentilerini karşılamak için dün olduğu gibi Söke Un olarak bugün ve yarın da çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

"68,7 MİLYAR TL’LİK TOPLAM TALEP TUTARI BORSA İSTANBUL TARİHİNİN EN GÜÇLÜ TALEBİ OLDU"

Ulusoy Un ve Söke Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy ise Kasım 2014’de Borsa İstanbul’un ilk un firması Ulusoy Un için gongunu çalmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Babam, Ulusoy Un’un Kurucusu ve Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy, o günkü konuşmasında, insanların sofralarına güvenle tüketebileceği ürünleri ulaştırmanın her zaman önceliğimiz olduğunu söylemişti. İşte bu gösterdiği yolda bizler de adım attık. Son tüketiciye ulaşmak üzere Türkiye'nin güçlü perakende markası Söke’yi kendi bünyemize kattık" diye konuştu.

QNB Finansinvest liderliğinde hisse satış fiyatı pay başına 7,5 TL olarak 4-5-6 Ocak tarihlerinde talep toplayan Söke, Borsa İstanbul tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz