Yazarlar

Biotrend’in ilk yarı rakamları istikrarlı büyümeyi işaret ediyor!

Biotrend 2023 yılının ilk yarısında 733 milyon TL hasılat rakamına ulaştı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası22.08.2023
Biotrend’in ilk yarı rakamları istikrarlı büyümeyi işaret ediyor!

Biotrend 2023 yılının ilk yarısında 733 milyon TL hasılat rakamına ulaşarak 2022 yılının aynı dönemine göre yüzde 40’lık bir satış büyümesi yakaladı.

Biotrend, 2023 yılının ilk yarısında istikrarlı büyümesini sürdürdü. Yenilenebilir enerji sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Biotrend, 2022 yılında ilk kez karbon ticaretine başladı. Şirket, yılın ilk yarısında satışlarının yüzde 5’i oranına denk gelen 39 milyon TL karbon geliri elde ettiğini açıkladı. Başarısı FAVÖK rakamlarına da yansıyan şirketin açıkladığı tablolar, 2023 yılının ilk yarısında; Biotrend’in 185 milyon TL FAVÖK tutarına ulaşarak yüzde 25 FAVÖK marjı elde ettiğine işaret ediyor. Şirket aynı zamanda net kârını geçen yılın aynı dönemine göre 7,4 kat artırarak 181 milyon TL net kâr elde etti.

YILIN İLK YARISINDA YÜZDE 40 BÜYÜDÜ

Biotrend CEO’su Özgür Umut Eroğlu “2023 yılının ilk yarısında 733 milyon TL hasılat rakamına ulaşarak 2022 yılının aynı dönemine göre yüzde 40’lık bir satış büyümesi yakaladık.” açıklamasıyla yılın ilk yarısına ait sonuçları değerlendirdi. İlk yarıda başarılı sonuçlar almaktan memnuniyet duyduklarını ve bu başarının sürdürülebilir olması adına organizasyonel değişim ve gelişimler ile büyüme adımları attıklarını belirten Eroğlu, bu kapsamda CFO, COO ve İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonlarına atamalar yapıldığını ifade etti.

“Çevre yatırımlarında öncü şirket misyonumuzu devam ettirmek amacıyla süreçlerimizin daha dinamik bir yapıya dönüşmesi için atılan adımların başta yöneticilerimizden tüm çalışanlarımıza ve şirket kültürümüze kadar benimsenmesini sağladık.” şeklinde konuşan Eroğlu, bundan sonraki süreçte gelecek hedeflerinde yeni yatırımlarının olduğu mesajını verdi. 

Şirket Haberleri
Yorum Yaz