Yazarlar

Bilişimin ilk 500’ü ödül töreniyle belli olacak

Türkiye bilişim sektörü için oldukça önemli yere sahip olan “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması Bilişim 500” ödül törenini için geri sayım başladı. Sektör rakamlarının açıklanacağı ve sektör liderlerinin ödüllendirileceği tören, 8 Eylül Çarşamba günü fijital (fiziksel ve dijital) olarak gerçekleştirilecek.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası01.09.2021
Bilişimin ilk 500’ü ödül töreniyle belli olacak

“Yarının Unicornları Bugün Bilişim 500’de!” mottosu ile bu yıl 22’nci kez gerçekleştirilecek olan Bilişim 500 Araştırması’nın sonuçları özel bir programla açıklanacak. Türkiye’nin ve iş dünyasının her alandaki ilerlemesinde önemli katkıları olan, bilişim teknolojilerini geliştiren ve çözüm sunan şirketlerin yer aldığı İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2020 Araştırması’nın sonuçlarının açıklanacağı tören, 8 Eylül Çarşamba günü 17:00-19:00 saatleri arasında açılış konuşmaları ile başlayacak, ardından bilişim sektörünün büyüklerine ödüllerinin takdim edileceği Bilişim 500 Ödül Töreni saat 19:00-20:30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Sektörde son 10 yıl içindeki en yüksek büyüme gerçekleşti

Türkiye’de bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri kategorilere göre sıralayarak pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2020 Araştırması’nın sonuçlarının açıklanacağı törende, bilişim dünyasının en iyileri ödüllerini alırken Bilişim 500 araştırmasını gerçekleştiren M2S Araştırma Pazarlama Şirketi’nin Genel Müdürü Özlem Unan sektöre ilişkin son derece önemli veriler de paylaşacak.

Bilişim 500 araştırmasını gerçekleştiren M2S Araştırma Pazarlama Şirketi’nin Genel Müdürü Özlem Unan, pandemi döneminin bilişim sektörünü olumlu olarak etkilediğini belirterek, “2020 yılı son 10 yıldaki en yüksek TL gelirinin ve en yüksek büyümenin gerçekleştiği yıl oldu. 2020 yılında sıralamaya giren 93 yeni şirket var. Bilişim 500 sıralamasına giren şirketlerin yüzde 10’u yüzde 100 üzeri büyüme göstermiş” dedi.

Tören “fijital” olarak gerçekleştirilecek

Bilişim dünyası için bir referans noktası olmayı başaran Bilişim 500’ün ödül töreni KoçSistem ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez “fijital” (fiziksel ve dijital) olarak gerçekleşecek. Ödül töreninin hemen öncesinde ‘Mandıra Filozofu’ olarak tanınan Müfit Can Saçıntı keyifli konuşması ile izleyicilerle buluşacak. M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Özlem Unan’ın ilk olarak sektör rakamlarını paylaşacağı Bilişim 500 Ödül Töreni’nin açılış programında ise KoçSistem Genel Müdürü  Mehmet Ali Akarca, T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç konuşmaları ile yer alacak.

Bilişim 500 kapsamında düzenlenen ödül törenine www.bzetkinlik.com adresinden kayıt olunabilir.

Türkiye'de Gündem
Sektörel Panorama
Yorum Yaz