Gündem Koridoru

Beylikdüzü Belediyesi ile iş birliği yapan Akkuş Gayrimenkul’den cami hizmeti

İnşaat sektörünün güvenilir markası Akkuş Gayrimenkul’un, Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle yapımını tamamladığı Hacı Naif Akkuş Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası19.04.2023
Beylikdüzü Belediyesi ile iş birliği yapan Akkuş Gayrimenkul’den cami hizmeti

İnşaat sektörünün güvenilir markası Akkuş Gayrimenkul’un, Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle yapımını tamamladığı Hacı Naif Akkuş Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün güvenilir markası Akkuş Gayrimenkul’un Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle yapımını tamamlayarak, Beylikdüzü halkına hediye ettiği Hacı Naif Akkuş Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Modern mimari konseptte tasarlanan ve 2021 yılında temelleri atılan Hacı Naif Akkuş Camii, aynı zamanda taziye evi, kütüphane ve gençlik merkezi gibi alanları da bünyesinde barındırıyor. 

“AİLE BÜYÜĞÜMÜZ NAİF AKKUŞ’UN ARZUSUNU YERİNE GETİRMİŞ OLDUK”

Toplam 3 bin 17 metrekarelik alanda konumlanan caminin açılışında bir konuşma yapan Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, caminin inşasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek söze başladı. Akkuş şunları söyledi: “Hepimizin bildiği gibi camiler, İslam medeniyetinin kalbidir. Camiler mimberi olan, mihrabı olan, kürsüsü olan ibadet edilen yerlerdir. Ama bunlara ek olarak esas itibariyle camiler, bütün toplumu içine alan mekanlardır. Camiler dini, sosyal, kültürel ve güncel konuların konuşulabildiği, sosyalleşmenin olduğu yerlerdir. Biz de bölge insanına bu alanda hizmet etmek anlayışıyla çıktığımız yolda; şükürler olsun ki açılışımızı yapacağımız bugünlere ulaşmak nasip oldu.

Bildiğiniz gibi Akkuş ailesi olarak 2013 yılından bu yana gayrimenkul alanında projeler inşa ettik. Bölgenin inşasına, şekillenmesine katkıda bulunmak gayreti içerisindeyiz. İlçe sakinlerimizin hayatlarında kalıcı izler yaratmayı hedefimize bir halka daha eklemiş bulunuyoruz. Bu camiyle babamız, aile büyüğümüz Naif Akkuş’un da bir arzusunu yerine getirmiş olduk.”

Kadir Gecesi’nde ibadete açılan caminin açılışında Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, aile büyüğü Hacı Naif Akkuş, aile üyeleri, CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra il ve ilçe protokolü yer aldı.

Tören, açılış konuşmaları ve kurdele kesiminin ardından toplu iftarla sona erdi.

Açılışı yapılan Hacı Naif Akkuş Camii'den bir kare
Gündem Koridoru
Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz