Yazarlar

Bayim Olur musun'dan yatırımcı adaylara iş fırsatı

Bayim Olur musun Franchising Fuarı, 4 gün boyunca 200’ün üzerinde yerli ve yabancı marka katılımcısına ev sahipliği yaptı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası12.01.2023
Bayim Olur musun'dan yatırımcı adaylara iş fırsatı

Bayim Olur musun Franchising Fuarı, 4 gün boyunca 200’ün üzerinde yerli ve yabancı marka katılımcısına ev sahipliği yaptı. 50 ülkeden 1400 sektör profesyoneli fuarda ikili iş görüşmeleri gerçekleştirirken toplam ziyaretçi rakamı ise 21 bin 697’yi aştı.

Bu yıl, 20. kez düzenlenen Bayim Olur musun - Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, Medyafors Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem’in ev sahipliğinde, franchising sektörüne adını altın harflerle yazdırmış, organizasyonun ana sponsoru Redstone Global Franchising Gayrimenkul Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, Global Restaurant Group A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Şenol‘un katılımı ile açıldı.

Bayim Olur musun Franchising Fuarı, 4 gün boyunca 200’ün üzerinde yerli ve yabancı marka katılımcısına ev sahipliği yaptı. 50 ülkeden (ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Litvanya, Kanada, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Portekiz, Sili, Kongo, Rusya, İspanya, İsveç, Singapur, Etiyopya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir, İran, Irak, Nijerya, Mısır, Lübnan, Fas, Kuveyt, Katar, Dubai, Azerbaycan vb.) 1400 sektör profesyonelinin ikili iş görüşmeleri gerçekleşirken toplam ziyaretçi rakamı ise 21 bin 697’yi aştı. Fuar, katılımcı markaların franchise satışlarına doğrudan etki ederken, yatırımcı adaylarının karar süreçlerini de hızlandırdı.

Fuar, yatırımcı adaylarının kendi işini kurma hayallerini, sunduğu kategorik seçeneklerle şekillendirirken; seminerler, markaların aktiviteleri, yeni ürün lansmanları ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları da fuara ayrı bir renk kattı. Fuar süresince çoklu adetlerde yaptıkları franchise ve bayilik anlaşmalarının yanı sıra, görüşmelerini fuar sonrasına da devam ettirmek zorunda kalan markalar ve yatırımcı adayları fuardan yüksek bir memnuniyetle ayrıldılar.

“EN BÜYÜK ARZUMUZ TÜRK MARKALARININ DÜNYADA BİZİ GURULANDIRMASI"

20 yıldır franchising ve markalı bayiliğin Türkiye’ye yayılmasında vesile olan Özhan Erem’e teşekkürlerini ileten Global Restaurant Group A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Şenol, ”20. Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı hayırlı, başarılı ve herkes için bol kazançlı olsun. Franchising, bir markanın imtiyaz sahibi, belli şartlar dahilinde işin yönetim ve yürütülmesine ilişkin destek sağlayarak, belli bir bedel karşılığında bağımsız yatırımcılara markasının isim kullanım hakkını vermesidir. Dünyada her 7 iş yerinden 1’i franchise’dir. Dünyada açılan her 100 yeni startup şirketin %20’si ilk yıl, %50’si ilk 5 yıl içerisinde kapanmaktadır. Sadece 10 yılı geçen startup şirket sayısı dünyada maalesef %10’dur. Dünyada verilen franchiselerin %92’si ilk 10 yılda başarılı olmaktadır. İlk 10 yılında sonra ise %85’tir. Franchise verende en önemli aramanız gereken şeylerden biri kanımca tecrübe ve birikimdir. Markanın, franchising alanın her zaman, her soruda, her konuda arkasında olması ve desteklemesi gerekir. En büyük arzumuz ise tüm Türk markalarının dünyada her ülkede başarılı bir şekilde bizleri gururlandırmasıdır’’ dedi.

DÜNYANIN HER YERİNDEN ZİYARETÇİ

Yıllar içinde bilinen tanınan hatta ünlü birçok markanın, Bayim Olur musun - Franchising Fuarı’nda büyüdüğünü belirten Medyafors Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem, "MEDYAFORS olarak, müşterilerimiz için değer yaratmak, yıl boyunca her an onlarla iletişimde kalıp pazarlamanın bütün boyutlarında yanlarında olup, büyüme ve yayılma hikâyelerinde yer almak, bizim için büyük önem taşıyor. Geçen 20 fuar boyunca, franchise sektörünün gelişmesine önderlik eden, birçok farklı sektörden binlerce markanın yer aldığı, Türkiye’den ve dünyanın her yerinden yüz binlerce yatırımcı adayının ziyaretçi olduğu fuar, Medyafors “Kazandıran Buluşmalar Ayarlar” diyerek altını çizdiğimiz kurum kimliğimizin bir yansımasıdır. Kazandıran buluşmaları ayarlayan bu değerli fuarın katılımcı markalarımız ve girişimciler için verimli ve başarılı geçtiği istatistikler ortaya koymaktadır’’ dedi.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz