Gündem Koridoru

Başkent Eylül’de kahve kokacak

Ankara Coffee Festival’i bu yıl, iyi kahve, kahve çekirdeği, kavurmahane, kahve dükkanı, ev demleme aparatları üreticileri, ev tipi demleme makinaları, kahve yanı tadım lezzetleri ile 100’den fazla markayı 23-24-25 Eylül’de kahveseverlerle buluşturacak.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası12.09.2022
Başkent Eylül’de kahve kokacak

Ankara Coffee Festival’i bu yıl, iyi kahve, kahve çekirdeği, kavurmahane, kahve dükkanı, ev demleme aparatları üreticileri, ev tipi demleme makinaları, kahve yanı tadım lezzetleri ile 100’den fazla markayı 23-24-25 Eylül’de kahveseverlerle buluşturacak.

Bilkent Center'da 6’ncı kez gerçekleşecek olan ve bu yıl daha geniş bir alana yayılan Ankara Coffee Festival'de kahveseverleri yine çok keyifli bir etkinlik bekliyor. Katılımcı markaların da kendi stantlarında ziyaretçiler için hazırladığı çeşitli aktivitelerle zenginleşecek olan Ankara Coffee Festival, üç gün boyunca kahve severler için bir keyif ve deneyim alanına dönüşecek. Festivalde katılımcılar, bu yılın trend olan bir çok Arabica çekirdeğinden demlenen lezzetleri de tatma şansı bulurken,  Asya Robusta’ları da festivalde yer alacak. Harika tadımların olacağı festivalde iyi kahvenin yanına da çok iyi müzikler eşlik edecek.

21 CANLI KONSER FESTİVALDE YER ALACAK

Ankara Coffee Festival katılımcılara kahve ve müzik keyfini bir arada yaşatacak. 3 gün boyunca 21 canlı konserin gerçekleşeceği festivalde yer alan müzisyenler ise 23 Eylül Cuma akşamı Bülent Ortaçgil, Ceren Temel Loop Project, Tuti’s Band, Edda,  Kedi Uyanıyor, Balos Banda ve Sinağrit Baba 24 Eylül Cumartesi akşamı Melike Şahin, Ümit Erdal, Dersu, Arubaluba,  Müge,  Tuğçe Doğu Band  ve festivalin son günü olan 25 Eylül’de ise Malabis, Bildiğin Gibi Değil,  Yiğitcan Sağır, Seda Savaş, Canavar, Alyork ve Adamlar.

SEMİNERLER, WORKSHOPLAR VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Festivalde; nitelikli kahveler, kahve dükkanları, kahvenin tüm paydaşları yer alırken, keyifli konserler, seminerler, workshoplar ve çok iyi atölye deneyimleri de kahve severleri bekliyor olacak. Festivalde konuşmacılardan biri de Türk yönetmen, senarist ve sinema yazarı Melikşah Altuntaş olacak. Her gün 2 seans şeklinde düzenlenecek festivalde, ilk seans 11.00-15:00 saatlerini, ikinci seans ise 16:00-21:00 saatlerini kapsayacak. 12 yaş altındaki çocuklara girişin ücretsiz olduğu festivalde bu sene yurtdışından Almanya, Endonezya, Peru, Guetemala ve İtalya’dan da katılımcılar olacak.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DE FESTİVALDE ÖN PLANDA

Ankara Coffee Festival'inde ayrıca Türkiye Aeropress Şampiyonası’nın 2’nci bacağı da gerçekleşirken, festivalde bir ilk daha olacak ve artık kahve festivallerinde bardaklar dönüşecek.  Stanley sponsorluğu ile hayata geçirilen projede, bu sene tüm coffee festivallerinde yüzde 100 mısır şurubundan bio bardaklar kullanılacak ve stantlardan toplanan kahve atıkları ise kahve atık platformu aracılığıyla gübre olarak kullanılmak üzere çiftçiler ile buluşturulacak.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz