Yazarlar

Bakan Nebati: Türkiye Ekonomi Modeli meyvelerini vermeye başladı

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde sanayi üretiminin hız kestiğini ifade eden Nebati, "Türkiye'de sanayi üretimi Ekim ayı itibarıyla hem aylık hem de yıllık bazda güçlü bir artış göstermiştir" diye konuştu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası13.12.2022
Bakan Nebati: Türkiye Ekonomi Modeli meyvelerini vermeye başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından sanayiye ilişkin çok önemli bilgiler verdi. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde sanayi üretiminin hız kestiğini ifade eden Nebati, "Türkiye'de sanayi üretimi Ekim ayı itibarıyla hem aylık hem de yıllık bazda güçlü bir artış göstermiştir" diye konuştu.

İşte Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım:

Durgunluk riski ile karşı karşıya olan dünyanın gelişmiş ekonomilerinde sanayi üretimi hız keserken, Türkiye'de ise sanayi üretimi Ekim ayı itibarıyla hem aylık hem de yıllık bazda güçlü bir artış göstermiştir.

Ekim ayı; ara malında, dayanıklı tüketim malında, sermaye malında üretimin güçlendiği bir ay olurken yerli üretimi ve ihracatı önceleyen politikalarımız çerçevesinde sanayide çarklar hızla dönmeye devam etmektedir.

Dün verisi açıklanan istihdamdaki artışın ardından sanayi üretimindeki yükseliş, Türkiye Ekonomi Modelinin çıktılarını bizlere göstermeye devam etmektedir.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz