Türkiye'de Gündem

ATSO yönetimine girdi tüm kadınlara çağrı yaptı

Eczacılık alanında çok başarılı işlere imza atan Hatice Öz, Antalya Ticaret Odası Yeni Dönem Yönetim Kurulu'na seçildi. Seçim sonrası Türkiye'de İş Dünyasına konuşan Öz, kadınlara çok önemli çağrılarda bulundu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası18.10.2022
ATSO yönetimine girdi tüm kadınlara çağrı yaptı

Eczacılık alanında çok başarılı işlere imza atan Hatice Öz, Antalya Ticaret Odası Yeni Dönem Yönetim Kurulu'na seçildi. Seçim sonrası Türkiye'de İş Dünyasına konuşan Öz, kadınlara çok önemli çağrılarda bulundu.

Yapılan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine 16. Grup Kozmetik ve Kişisel Bakım Meslek Komitesi'nde yeşil renk olarak katılan Lokman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz ve ekibi seçimi kazandı. "Çeşitli sektörlerin bir arada olduğu 16. Grup’u güçlü bir şekilde temsil etmek, haklarını korumak, imkanlarını artırmak için mücadele etmeyi misyon olarak belirledik" diyen Öz, kadınlara çok önemli bir çağrıda bulundu. Ticaret odası seçimlerinde yeterince kadın olmadığını aktaran Öz şu ifadeleri kullandı:

GÖZÜNÜZÜ KORKUTMAYIN

"Meslek komitemizi güçlü şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Farklı birçok projeye imza atacağız. Kadınlarımızın bu tür seçimlerde olmasını çok önemsiyorum. Ticaret odası seçimleri diğer seçimler gibi değil, bu iş biz kadınların yapamayacağı bir işte değil. Benim yaptığımı her kadın yapabilir. Gözünüzü korkutmayın ve bu konunun üzerine gidin"  

ATSO'da Ali Bahar dönemi başladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) yönetim kurulu başkanlığına seçilen Ali Bahar görevine başladı. ATSO'nun artık Antalya'nın en büyük lobi kuruluşu olmak için çalışacağını belirten Bahar, "ATSO an itibarıyla 53 bin üyesi, 283 meslek komitesi üyesi ve 117 meclis üyesi ile tek bir vücuttur, tek vücut olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Seçimin bittiğini ve renklerin mücadelesinin sona erdiğini aktaran Bahar, "Sandıktan çıkan sonuca yapılan itirazlar yargıya intikal etmiş, titizlikle yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde sonuç hukukun üstünlüğü ilkesi ışığında tescil ve ilan edilmiştir. Özetle konu kapanmıştır, artık kapanmalıdır. ATSO an itibarıyla 53 bin üyesi, 283 meslek komitesi üyesi ve 117 meclis üyesi ile tek bir vücuttur, tek vücut olmalıdır. Bunu sağlamak da öncelikle şahsımın ve yönetim kurulumuzun sorumluluğu ve vazifesidir. Özellikle belirtmek isterim ki 'Birlikte yöneteceğiz' bir slogan değil, ATSO üyelerine ve Antalya halkına verdiğimiz bir sözdür. Sizlerden ricam ise verdiğimiz bu sözün takipçisi olmanız, mümkün değil ama eğer sözümüzden saparsak bize bunu hatırlatmanızdır" diye konuştu.

Kaybedecek bir dakikaları bile olmadığının altını çizen Bahar, zamanı kişisel meseleler yerine Antalya'nın, iş dünyasının, esnafın sorunlarının çözümüne, yeni projelere, ortak aklı hakim kılacak aksiyonlara ayırmayı tercih ettiğini bildirdi.

"BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Antalya'nın pandemide aldığı yaranın hala tazeliğini koruduğunu söyleyen Bahar, "Bunu hepiniz görüyor ve yaşıyorsunuz. Başarılı bir turizm sezonunu geride bıraktık ama yetmez. 'Bir turizm sezonunu daha geride bıraktık' demekten dahi rahatsızım. Çünkü turizmi hala 12 aya yayamadık, turizmi çeşitlendiremedik, çarşıda kışın turist yok, esnafımız turizm gelirlerinden hak ettiği payı alamıyor. Bu yüzden çok çalışmalıyız. Çok çalışmaktan daha da önemlisi birlikte çalışmalıyız. 'Değişim istiyoruz' demiştik. Değişimden kastımız, kişilerin, unvanların değişimi değil, vizyonun değişmesiydi. Kişileri değil şehri parlatan, tekil değil entegre projelerin hayata geçirildiği, iş dünyamızın çoğulcu bir yaklaşımla ve ortak aklı hedefleyen bir vizyon ile temsil edildiği, Antalya'ya dünya kenti vizyonunu kazandıracak, kamu kurum ve kuruluşları arasında işbirliğini sağlayacak ve projeler üretecek bir vizyondu talebimiz. Başkancılık oynamaya gelmedik. Bizler soruna çözüm sunmakla kalmayacak, çözüme giden en kestirme yol olacağız" şeklinde konuştu.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz