Yazarlar

Asperox'tan spora destek hamlesi

Pazar lideri Asperox, daha temiz bir gelecek için başlattığı sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında bisiklet sporunu desteklemek üzere bu yıl da Granfondo’ların “Temizlik Sponsoru” olmaya devam ediyor. İstanbul’da start alıp Ankara, İzmir ve Bursa’da devam edecek Türkiye’nin en yüksek katılımlı bisiklet yarışlarında  parkurların ve bisikletlerin temizliğini Asperox üstlenecek.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası01.08.2023
Asperox'tan spora destek hamlesi

Asperox, daha temiz bir gelecek için başlattığı sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında bisiklet sporunu desteklemek üzere bu yıl da Granfondo’ların “Temizlik Sponsoru” olmaya devam ediyor. İstanbul’da start alıp Ankara, İzmir ve Bursa’da devam edecek Türkiye’nin en yüksek katılımlı bisiklet yarışlarında  parkurların ve bisikletlerin temizliğini Asperox üstlenecek.

Daha Temiz Bir Dünya İçin Geleceğe Pedallayalım” sloganıyla sürdürülebilirlik çalışmalarına start veren Asperox Sarı Güç, spora destek vermeye, sporculara güç katmaya ve onlar için hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Daha temiz bir dünya için bisiklet sporunu sahiplenen ve aralarında milli sporcuların bulunduğu Asperox Bike Pedia Racing Team isimli kendi takımını da kuran Asperox, Türkiye’nin en büyük yol bisikleti yarış turnuvası Granfondo’ların ana sponsorluğunu üstlendi. 13 Ağustos’ta İstanbul’da start alacak ve İzmir, Ankara, Bursa gibi metropollerde devam edecek olan turnuvalarda, parkurların ve bisikletlerin temizliğini üstlenen Asperox Sarı Güç, amatör ve profesyonel bisikletçileri temiz bir yarışa hazırlayacak.

ÇEVRE DOSTU TEK ULAŞIM ARACI

Asperox’un Granfondo ile buluşmasını anlatan Beyaz Kağıt Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Doğrul; “Markalarımızdan Asperox’un ev kullanımı dışında farklı yüzeylerdeki üstün performansı bizi bisiklet camiasıyla tanıştırdı. Bu dünyayı yakından tanıdıkça bisiklet kullanımının özendirilmesi adına bisiklet sporunun da amatör bisikletçilerin de desteklenmesi gerektiğine inandık. Çünkü bisiklet kirletmiyor, çevreye zarar vermiyor ve kullanıcısına hem ekonomik açıdan tasarruf hem de fiziksel olarak güç katıyor. Örneğin, bisiklet üretiminde otomobil üretimine nazaran çok daha az doğal kaynak kullanılıyor. Yedek parça, bakım ve yakıt gibi masrafları açısından kat be kat ekonomik. Fosil yakıt tüketmediği için iklim değişikliğine ve hava kirliliğine neden olan karbondioksit salımı yapmıyor, yani havayı kirletmiyor. Biyoçeşitliliğin artırışını da desteklediği için bisiklet, yüzyılın en önemli aracı olarak kabul ediliyor. İlk kez geçen sene temizlik sponsoru olarak yer aldığımız Granfondo serisinde bu yıl da olmaktan, hem sporculara destek vermekten hem de  parkurların ve bisikletlerin temizliğini üstlenmekten gurur duyuyoruz. Ayrıca, bisiklet alanında birçok başarıya ve şampiyonluğa imza atmış Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı’nın da ana sponsoru olarak genç bisikletçilerimize destek vereceğiz. Umuyoruz ki yollarda gördüğümüz bisikletli sayısı her yıl daha da artacak.”

ASPEROX FORMASIYLA iLK MAÇIMIZ

“Bu yıl ilk kez Granfondo serisinde kendi takımımızla yarışıyor olacağız. Asperox BikePedia Racing Team ve sponsoru olduğumuz şampiyonlar şampiyonu milli bisikletçimiz Gökhan Uzuntaş ile kürsü göreceğimize inanıyorum. Onlara ve tüm bisikletçilerimize yarışlarda başarılar diliyorum.” Dedi.

Şirket Haberleri
Spor Ekonomisi
Yorum Yaz