Otomotiv

Arazide güçlü, davette şık bir duruş

Isuzu’nun amiral gemisi D-Max baştan aşağı yenilendi. Eski nesline göre daha şık ve agresif bir görünüme kavuşan Pick-up, teknolojik donanımları ve güvenlik ekipmanları ile keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. D-Max, her ne kadar arazi aracı konseptinde üretilmiş olsa da, katıldığınız bir davette bile lüks görüntüsü ile dikkat çekmenizi sağlıyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası29.12.2021
Arazide güçlü, davette şık bir duruş

Isuzu’nun amiral gemisi D-Max baştan aşağı yenilendi. Eski nesline göre daha şık ve agresif bir görünüme kavuşan Pick-up, teknolojik donanımları ve güvenlik ekipmanları ile keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. D-Max, her ne kadar arazi aracı konseptinde üretilmiş olsa da, katıldığınız bir davette bile lüks görüntüsü ile dikkat çekmenizi sağlıyor.

Lüks donanım seviyesi ve yüksek teknolojisiyle ‘SUV’ları aratmayan ‘Pick-up’lara ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle pandemi nedeniyle yaşam tarzlarını değiştirmek isteyenlerin yeni tercihleri bu arazi araçları oluyor. İlk sayımızda bu segmentin önemli oyuncularından Isuzu D-Max modelini siz okuyucularımız için deneyimledik. Önceki nesli Türkiye’de üretilen Japon D-Max, bizi yeni yüzüyle karşılıyor. Tasarım olarak baştan aşağı yenilenen D-Max, eskisinden çok daha agresif duruyor. Yeni ve karakteristik hatları bulunan D-Max, hem iç hem de dış tasarımında ticari araç kalıplarını kıran modern çizgilere sahip. Selefine göre daha hırçın ve modern bir görünüme kavuşan D-Max, Bi-LED farlar, yeni tasarlanmış ön ızgara, modern renk kombinasyonları, yan basamaklar, tavan rayları gibi detaylarla segmentinde bir adım öne çıkmayı başarıyor. 4.2 inch renkli bilgi ekranı, yumuşak doku, ince dikiş detaylar, kaliteli iç malzemeler ve yeni iç trim renkleri ile içi tasarımı da yenilenen yeni D-Max, dokuz farklı renk seçeneği ile sunuluyor.

 DAHA GÜÇLÜ HALE GELDİ

Geliştirilmiş motoru, iyileştirilmiş tepki süresi, düşük yakıt tüketimi ve performansıyla yeni D-Max daha güçlü hale getirilmiş. Tüm versiyonlarda sunulan 800 mm sudan geçiş yüksekliği ve 4X4 versiyonlara eklenen diferansiyel kilidi off-road severler için önemli bir gelişme. Güvenlik tarafında da yeni dokunuşlar görülüyor. Adaptif hız sabitleme, arka radar, yağmur ve ışık sensörü, kör nokta algılama, stereo kamera ve bununla birlikte sunulan (ADAS) ileri sürüş destek sistemleri sürüş güvenliğini yeni bir seviyeye taşıyor. Dokunmatik multimedya, kablosuz Apple Car Play ve Android Auto bağlantısı, çift bölgeli dijital klima diğer akla ilk gelenler.

GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE

 Güvenlik konusunda yeni bir sınıf belirleyen D-Max özellikle V-Cross donanım seviyesindeki stereo kamera, arka radar, trafik işareti tanıma ve hatırlama, ön çarpışma ve otonom frenleme, dönüş asistanı, çoklu çarpışma önleyici fren sistemi, adaptif hız sabitleme, otonom frenleme, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve uzun far asistanı gibi bir çok özelliği ile çok daha güvenli bir sürüş sağlarken ön ve arka park sensörleri, dönüş asistanı ve geri görüş kamerası ve çok daha yumuşak direksiyonu ile şehir içi kullanımı da sorunsuz hale getiriyor. Pick-up segmentinden farklı olarak piano black detaylar ve koyu renkler ile ön plana çıkan V-Cross, 2’si tavanda olmak üzere sekiz hoparlörü ile de yüksek ses kalitesi sunuyor. D-Max’in yenilenen direksiyon sistemi, süspansiyon sistemi, kabin bağlantıları yol tutuşu ve manevrayı kolaylaştırırken araç içi gürültüyü de önemli oranda düşürmüş durumda.

OTOMOBİL KADAR YAKIYOR

Yeni D-Max, 1.9 litrenin altında kalan motoru ile vergi avantajı sağlarken, üretmiş olduğu 164 Hp güç ile performansından ödün vermiyor. Ağırlığı, performans verileri, motor hacmi gibi kriterler etrafında düşündüğümüz zaman, neredeyse bir binek otomobil değerlerini yakıt konusunda gösteren İsuzu D-Max V-Cross 7.5 litrelik karma tüketim verisi ile bu konuda da oldukça başarılı diyebiliriz. Tabi ki kullanım şekline göre bu verilerin değişeceğini belirtmek ile beraber fabrika verilerinin üzerine ortalama olarak yüzde 30 oranında bir ekleme yaparak değerlendirmenizde fayda var.

Otomotiv
Yorum Yaz