Gündem Koridoru

Antalya Tarım Zirvesi için nefesler tutuldu

Antalya tarımının yerel, uluslararası ve Avrupa Birliği boyutlarında değerlendirileceği Tarımın Kalbinden Dünyaya Antalya Tarım Zirvesi 26 Eylül Salı günü ATSO Atatürk Konferans Salonunda yapılacak.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası24.09.2023
Antalya Tarım Zirvesi için nefesler tutuldu

Başta bitkisel üretim olmak üzere tarımsal faaliyetlerin marka şehri Antalya önemli bir etkinliğe hazırlanıyor. Antalya tarımının yerel, uluslararası ve Avrupa Birliği boyutlarında değerlendirileceği Tarımın Kalbinden Dünyaya Antalya Tarım Zirvesi 26 Eylül Salı günü ATSO Atatürk Konferans Salonunda yapılacak.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya AB Bilgi Merkezi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde gerçekleştirilecek Tarımın Kalbinden Dünyaya Antalya Tarım Zirvesi için nefesler tutuldu. 26 Eylül Salı günü ATSO Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilecek etkinlik tarım sektörünün önemli isimlerini bir araya getirecek. 

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen, Antalya tarımının yerel, uluslararası ve Avrupa Birliği boyutlarında değerlendirileceği zirve’nin açılışını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar ve Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yapması bekleniyor.

Zirve’nin ilk oturumu olan Bitkisel Üretimde Dünyaya Açılan Kapı: Antalya panelinin moderatörlüğünü usta gazeteci Murtaza Gürler üstlenirken konuşmacılar ise TÜRKTOB Başkanı Savaş Akcan, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, ZİMİD Genel Sekreteri Prof.Dr.Enver Durmuşoğlu, AG Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gönen, Has Fide İşletme Müdürü Erdal Sarıtoprak olacak.

Bitki besleme ve sebze meyve üretiminde tedarik zincirinin konuşulacağı ikinci oturum ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Pakalın moderatörlüğünde Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mustafa Erkan, GUİD Başkanı Metin Güneş, Toprak Tarım İşletmecisi Süleyman Kısa ve ANTKOMDER Başkanı Hasan Ali Yılmaz katılımıyla gerçekleşecek.

Dijitalleşen Dünyada Tarıma Teknolojik Dokunuşlar Panelinin moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak üstelenirken Antalya İl Tarım Müdür Yardımcıs Asım Karabulut, Antalya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ömer Ersoy, Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr.İbrahim Yavuz, Cantek Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca ve Asparagus Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Aksoy Badur deneyimlerini dinleyicilere aktaracak.

Zirvenin son oturumu olan Avrupa Birliği ve Türkiye’de Tarımsal Uygulamalar ve Politikalar paneli tarım yazarı ve gazeteci İrfan Donat moderatörlüğünde Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Cengiz Sayın ve AB Türkiye Delegasyonu Tarım ve Gıda Güvenliği Politikaları Sorumlusu Nermin Kahraman’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

26 Eylül Salı günü ATSO Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilecek etkinliğe kayıt ve bilgi için info@atso.org.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz