Gündem Koridoru

18’inci KOBİ Zirvesi'ne sürdürülebilirlik damgasını vurdu

Bu yıl 18’incisi düzenlenen KOBİ Zirvesi, 25 Nisan günü “Sürdürülebilir Yeşil Dönüşüm” ana temasıyla İstanbul’da gerçekleşti.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası26.04.2023
18’inci KOBİ Zirvesi'ne sürdürülebilirlik damgasını vurdu

Bu yıl 18’incisi düzenlenen KOBİ Zirvesi, 25 Nisan günü “Sürdürülebilir Yeşil Dönüşüm” ana temasıyla İstanbul’da gerçekleşti.

KOBİ’lere sürdürülebilir rekabet gücü kazandıracak yol haritalarının çizildiği zirve, bu yıl TOSYÖV tarafından, TİM, TOBB, KOSGEB ve İkitelli OSB iş birliğiyle düzenlendi. Türkiye'de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprağın moderatörlüğünü yaptığı ‘Sürdürülebilir Yeşil Dönüşüm’ konulu zirvede sertifika töreni yapıldı.

Zirve’nin açılış konuşmalarını; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede,  TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Deveci, İkitelli OSB Başkanı Mustafa Keskin,  KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, TİM Başkanı Mustafa Gültepe ve TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu gerçekleştirdi.

18’inci KOBİ Zirvesi’nde kamu, akademi, iş dünyası temsilcileri, STK’lar ve KOBİ’lerin yöneticileri; tedarik zincirinde yaşanılan sorunları ve çözüm önerilerini dile getirerek, KOBİ’lere destek olarak yol haritalarının çizilmesine liderlik etti.

 ‘Sürdürülebilir Yeşil Dönüşüm’ ana teması çerçevesinde bir gün boyunca gerçekleştirilen organizasyonda ‘Sürdürülebilir Yeşil Dönüşüm’, ‘Yeşil Dijital Dönüşüm’, ‘Yeşil Çözümler’, ‘Yeşil Finansman ve Destekler’ konulu oturumlar gerçekleştirildi.

KOBİ ZİRVELERİNİN AMACI

KOBİ Zirvesi ile üretimin, ticaretin ve hizmetin tüm alanlarında KOBİ’lerin yaşadığı sorunlara çözüm bulmak; ülkemizin büyümesinde ve kalkınmasında kalıcı başarıyı yakalaması için KOBİ’lere sürdürülebilir rekabet gücü kazandıracak yol haritaları çiziliyor. Her yıl Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) ve Küçük ve Orta Ölçekli İletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile düzenleniyor.

Gündem Koridoru
Yorum Yaz