Ana Sayfa Finans Dünyası Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için mevduat ürünü geliştirdi

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için mevduat ürünü geliştirdi

0

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından başlatılan, döviz tevdiat hesaplarının TL’ye dönüşümünü desteklemeye yönelik uygulamalar kapsamında DenizBank, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için Sıfır Stopaj Avantajlı Kur Korumalı Yuvam Hesap ürününü hayata geçirdi.

Yuvam Hesap; yurt dışında yerleşik müşterilerin USD, EUR ve GBP mevduatlarının DenizBank’a transfer edilip, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kurları üzerinden Türk Lirası’na çevrilmesiyle, üç aydan başlayan vade seçenekleriyle açılıyor.

DenizBank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark

“SÜRDÜRÜLEBİLİR VE SORUMLU BANKACILIK İLKESİYLE HAREKET ETTİK”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan DenizBank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, “DenizBank olarak halihazırda yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımıza yönelik Gurbetçi kampanyamızı düzenli olarak yürütmekteydik. Şimdi Yuvam hesap ile döviz birikimlerini güvenceli ve kazançlı bir sistemle Türk lirasına çeviriyor; onları kur değişimlerine karşı korurken, aynı zamanda TL faiz oranı kazanmalarını da garanti altına alıyoruz. DenizBank olarak ilk günden bu yana, sürdürülebilir ve sorumlu bankacılık ilkesiyle hareket ettik. Müşterilerimizin kazancının yanında, ülkemizin ve ekonomimizin geleceğini de gözettik. Birikimlerini ülkemizde değerlendirmek isteyen, yurt dışında yerleşik vatandaşlarımızın kazanabileceği, aynı zamanda ülkemizin tasarruf hacminin yükselmesine de katkı sunacak bu ürünü hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

Yurt dışında oturma veya çalışma izni bulunan veya adres kayıt sisteminde yerleşim yeri bilgisi olarak yurt dışı adresi kayıtlı olan, 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler ile Mavi Kart sahibi müşteriler bu hizmetten yararlanabiliyor. Hesap açılışı için üst veya alt limit bulunmuyor.

Önceki haberDeloitte ‘Perakendenin Küresel Güçleri 2022’ raporu yayınladı
Sonraki haberTürkiye’nin lezzet ünlüsü; DEVELİ 1912

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.