Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Yayın ihalesinde son dakika! Yayın hakkı Saran Group ve TRT’ye geçti

Yayın ihalesinde son dakika! Yayın hakkı Saran Group ve TRT’ye geçti

0

Türkiye’de İş Dünyası dergisine verdiği röportajda Süper Lig’in yayın haklarını almak için şartları değerlendirenler arasında olacaklarını açıklayan Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran için süreç dün itibariyle başladı. 7 gün içerisinde en yüksek ikinci teklifi veren Saran Group ve TRT, TFF’ye gidip imza atarsa söz konusu yayın paketlerinin sahibi olacaklar.

Yayın hakları ihalesinde son sürece girildi. Süper Lig’in yeni sezondaki resmi yayıncısını belirlemek amacıyla yayın şirketlerinden alınan teklifler 7 Mart’ta sonuçlandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamada ve yayın hakkı sözleşmesinin imzalanması için hakların Saran ile TRT’ye geçtiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını içeren TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak, Yayın İhale Komisyonu’nun aldığı karar gereğince, Paket 4 kapsamında Paket 1-B, Paket 1-C, Paket 1-D, Paket 1-E, Paket 1-F, Paket 2 ve Paket 3 için verilen süre sonunda Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. (Digiturk) ile sözleşme imzalanması söz konusu olmamıştır.

Bu kapsamda, 28.02.2022 tarihli kamuoyu açıklamamızda da duyurulduğu gibi, ihale şartnamesi koşullarında ve şartname ekinde yer alan Yayın Hakkı Sözleşmesinin imzalanması için haklar, ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren Saran Uluslararası Film. Org. Rek. Tic. Paz. A.Ş. ve TRT’ye geçmiş bulunmaktadır.”

Önceki haberTürkiye’de İş Dünyasından ‘Kadınlar Günü’ne özel sayı
Sonraki haberSertrans’tan büyük kolaylık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.