Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Türkiye’nin ilk kadın TSO Başkanı Kütahya’dan seçildi

Türkiye’nin ilk kadın TSO Başkanı Kütahya’dan seçildi

0

TOBB’a bağlı oda ve borsalarda yapılan seçimlerde bu yıl bir ilke imza atıldı. Celal Toprak’ın Türkiye Gazetesindeki köşe yazısında günler önce yazdığı Gürok Grup Başkan Vekili Esin Güral Argat Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkanlık koltuğuna oturdu. Böylece başkanlık haberinin ilk sinyalleri Türkiye Gazetesi tarafından verilmiş oldu.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KUTSO) Meslek Komitesi Üyeleri ve Meclis Üyeleri Seçimi tamamlandı. Seçime tek aday olarak giren Gürok Grup Başkan Vekili Esin Güral Argat, resmi olmayan sonuçlara göre 14 meslek komitesinin tamamında başarı sağlarken, Oda’nın 35 meclis üyesi de belli oldu. Yapılacak ilk Meclis toplantısında KUTSO, yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, genel kurul delegeleri, disiplin kurulu üyelerini seçecek. Seçimin ardından Argat, 96 yıllık KUTSO tarihinin aynı zamanda da Türkiye’nin seçimle gelen ilk kadın TSO başkanı olacak.

Oylamanın ardından Esin Güral Argat, seçime katılan KUTSO üyelerine verdikleri destek için teşekkür etti. Çok güzel bir yolculuğa hep beraber çıktıklarını belirten Argat, şunları söyledi: “Sevgili yol arkadaşlarımla beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Çok iyi bir çalışma dönemi geçti. Tüm komitelerimizin çok iyi çalıştığını biliyorum. Tek liste olmamıza rağmen herkes elinden gelenin ötesinde işini yaptı. Bu sorumlulukları aldığınız ve bana verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum.”

Argat, “İki gün içerisinde kesin sonuçlar belli olacak. Şimdiden hayırlı olsun. Erken değil diye düşünüyorum” dedi. Seçimin ardından mevcut başkan İsmet Özotraç, Esin Güral Argat’ı tebrik ederek başarılar diledi.

Önceki haberCoca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Birimi Başkanı değişti
Sonraki haberBodrum Ticaret Odası’nda meslek komiteleri ve meclis üye seçimleri tamamlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.