Ana Sayfa Şirket Haberleri Sanayide çarklar yeniden dönmeye hazırlanıyor

Sanayide çarklar yeniden dönmeye hazırlanıyor

0

Türkiye, tüm toplumu derinden sarsan depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyor. Bölgedeki sanayiciler de çarkların yeniden dönmesi için yoğun bir çaba içerisinde. Koruma Şirketler Grubu, Hatay Kırıkhan’daki kimya fabrikasında yeniden üretime başlamak için gün sayarken bölgeden deprem sonrası ilk ihracatını İspanya’ya yaptı

Depremden etkilenen illerde istihdamın korunması ve sanayinin bölgede yeniden faaliyete geçmesi için barınma sorununun çözümü en acil konular arasında. Koruma Şirketler Grubu, soruna hızlı bir çözüm sağlamak amacıyla depremde evleri zarar gören çalışanları ve ailelerinin barınmaları için Hatay Kırıkhan fabrikasının yakınında konteyner ve kendi tesislerinde imal ettiği bungalov evler kurdu. Depreme dayanıklı olarak inşa edilen Hatay Kırıkhan fabrikası, depremde yapısal hasar görmedi. Güvenli üretim için gerekli kontrollerin ve bakımların yapıldığı fabrika, bölgedeki şartların iyileştirilmesinin ardından tekrar üretime geçmek için gün sayıyor. Çarkların yeniden dönmesi ile Türkiye ekonomisi ve ihracatına katkı sağlamaya devam edecek. Koruma, deprem sonrası Hatay Kırıkhan fabrikasından ilk ihracatı da İspanya’ya yaptı. Fabrikada daha önce üretilen ve Türkiye’de sadece Koruma’nın üretimini gerçekleştirdiği toz kloru (TCCA) taşıyan tırlar İspanya-Valencia limanına doğru yola çıktı.

Kocaeli ve Denizli’nin yanı sıra Hatay Kırıkhan’da fabrikası bulunan Koruma Şirketler Grubu, ülkemizi yasa boğan 06 Şubat’taki depremin ilk saatlerinden itibaren büyük zarar gören bölgeye ulaştı. Acil ihtiyaçları taşıyan yardım tırlarını, iş makinelerini ve arama kurtarma çalışmaları için destek ekiplerini Hatay’a gönderdi. Depremde çalışanları ve ailelerinden kayıplar veren Koruma, Hatay Kırıkhan fabrikasını çalışanları, aileleri ve bölge halkının kullanımına açtı.

Depremde evleri zarar gören depremzedeler, fabrika yakınına kurulan elektrik, su ve ısıtma altyapılarının da sağlandığı konteyner ve bungalovlarda yaşamlarını devam ettiriyor. Bu yaşam alanlarında yemekhane ve çamaşırhane gibi hizmetler de sunuluyor. Koruma ayrıca gerek Hatay gerekse depremden etkilenen Kahramanmaraş’a barınma, gıda, temizlik ve hijyen ürünleri, seyyar tuvalet, banyo gibi acil ihtiyaçların gönderimini de sürdürüyor.

Hatay Kırıkhan fabrikasında temizlik ve hijyen ürünleri ile sanayi kimyasalları üretimine devam edecek olan Koruma Şirketler Grubu’ndan yapılan açıklamada, bölge ekonomisi ve halkının yeniden toparlanması için üretimin ve ihracatın önem taşıdığı belirtildi. Ayrıca önümüzdeki döneme yönelik hidrojen peroksit başta olmak üzere grubun diğer yatırımlarının da sürdüğü kaydedildi.

Önceki haberPCI Checklist, siber güvenlik tehditlerine küresel çapta çözüm üretecek
Sonraki haberD’S damat, Partizan basketbol takımının giyim sponsoru oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.