Ana Sayfa Dünyadan Gündem Orta Afrika Cumhuriyeti’nin resmi para birimi Bitcoin oldu

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin resmi para birimi Bitcoin oldu

0

Orta Amerika ülkesi El Salvador’dan sonra bir ülke daha dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’i resmi para olarak saydı. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti.

Dünyada kripto paraların popülerliği giderek artarken, en değerli sanal para olan Bitcoin ikinci kez resmi para birimi olarak kabul gördü. Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i resmi para birimi yaptı.

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un ardından Orta Afrika Cumhuriyeti de kripto para birimi Bitcoin’i resmi para birimi yaptı. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Orta Afrika Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, milletvekillerinin oy birliğiyle Bitcoin’i ülkenin yasal para birimi olarak kabul ettiği aktarıldı.

İNTERNET SIKINTISI SORU İŞARETİNE YOL AÇIYOR

Kararın, Orta Afrika Cumhuriyeti’ni dünyanın en cesur ve en vizyoner ülkeleri arasına soktuğu ifade edildi. Herhangi bir kripto para birimini kullanmak için internet gerekli olurken, WorldData internet sitesine göre 2019’da Orta Afrika Cumhuriyeti’nde yaşayanların sadece yüzde 4’ü internete erişebildi.

Ülkede şu anda Afrika’daki diğer eski Fransız kolonilerinin çoğunun kullandığı Fransız destekli CFA frangı kullanılıyor.

Önceki haberTürk markaları için büyük fırsat
Sonraki haber3 Soru 3 Cevap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.