Ana Sayfa Şirket Haberleri NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı ilk mezunlarını verdi

NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı ilk mezunlarını verdi

0

DenizBank’ın yeni nesil iştiraki NEOHUB’ın Girişim Hızlandırma Programı, altı aylık yoğun bir çalışmanın ardından Demo Day ile mezunlarını vererek, start-up ekosistemine altı yeni girişim kazandırdı.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam’ın girişim ekosistemine yönelik değerlendirmelerde bulunduğu etkinlikte, basketbol oyuncusu ve melek yatırımcı Sinan Güler ve Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek gibi isimler de yer aldı.

“Teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten de olmalıyız”

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, yaptığı değerlendirmede, Microsoft, Apple ve Disney gibi dünyanın en büyük şirketlerinin temellerinin aile evlerinin garajlarında atıldığı örneğini vererek, şöyle konuştu: “Biz de DenizBank’ın temellerini bir otel odasında attık. Tek hatlı bir telefon ve 2 milyon TL’lik sermaye ile bugünün çeyrek asırlık çınarının tohumlarını ektik. Şimdi de kuruluş hikayemizden bize kalan mirasla hareket ediyoruz. Teknoloji şirketimiz Intertech ile 10 farklı ülkede 50 finansal kurumun teknoloji gücüyüz. NEOHUB’ın Girişim Hızlandırma Programı Deniz Akvaryum ile de yeni ekonomi odağında çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. Biliyoruz ki, küçük fikirlerden filizlenen girişimler, büyük çınarlara dönüşmek için mentorluk ve altyapısal desteğe ihtiyaç duyuyor. İşte NEOHUB bu filizleri verimli yatırım iklimlerinden faydalandıracak, büyütecek ve yeri geldiğinde kaleleri yerinden oynatacak birer ağaca dönüştürmek için gerekli desteği veren bir fabrika gibi çalışıyor. Biliyoruz ki sürdürülebilir gelecek için teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten de olmak zorundayız. Ülkemizden çıkan girişimlerin dünyada ses getiren devler haline gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz.”

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş

“Yeni ekonomiye yeni iş modelleri tasarlıyoruz”

NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam ise konuşmasında; “Yeni nesil teknolojik gelişmelere, ekosistemdeki değişimlere çevik reaksiyon göstermek ve bu alanda farklılık yaratan iş modelleri, ürün ve hizmetler geliştirmek yeni ekonomi adaptasyonu için kritik öneme sahip. Biz de Sayın Hakan Ateş’in liderliğinde, günümüzün yatırım iklimine adaptasyon için yeni nesil iştirakimiz NEOHUB’ı kurduk. Görevimiz, bankacılık bilgimizi ve teknoloji gücümüzü bu çatı altında harmanlayarak yeni ekonomiye yeni iş modelleri tasarlamak” dedi.

NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı’ndan Mezun Olan Girişimler

Ekon Teknoloji: Yenilikçi teknolojiler kullanarak banka ve aracı kurumlara algoritmik işlem çözümleri sunuyor.

Fon Radar: Küçük ve orta boy işletmelerin nakit akışlarını yönetmek için onları finans kurumları ile buluşturuyor.

SenkronData: Markaların ve perakende satıcıların gelirlerini artırabilmek için online mecralardan topladığı veriler ile pazarı ve rakipleri gerçek zamanlı analiz ederek analitik çözümler sunuyor.

STETO: Diyetisyen, psikolog, fizyoterapist, dil ve konuşma terapisti, mentor ve profesyonel koç alanlarında uzmanlara ulaşmanızı sağlayan platform üzerinden seçtiğiniz uzmanla randevu oluşturulup online görüşme sağlanabiliyor.

Varsapp: Kullanılmayan eşyaların kiraya verilebildiği, aynı zamanda ihtiyaç duyulan ürünlerin kişiden ve markalardan kiralanabildiği bir platform özelliği sunuyor.

Walkers: Kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu, partner olduğu firmalara ise promosyon yapma imkânı ve alternatif pazarlama kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulaması olarak konumlanıyor. 

Önceki haberATO seçimleri rekor katılımla gerçekleşti
Sonraki haberNarenciyenin başkentinde ‘Narenciye Festivali’ başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.