Ana Sayfa Editör Yazısı Daha Yaşanabilir Bir Dünya İstiyoruz

Daha Yaşanabilir Bir Dünya İstiyoruz

0

Türkiye’de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak yazdı…

Merhaba…

Artık ekonomi dünyasının nabzını tutan ve yerli bir ismi almayı önemseyen (ayrıntıları Bülent Eczacıbaşı söyleşisinde yer alıyor) aylık bir derginiz oldu. Bu farklılığı içeriğe yansıtmaya çalıştık. Yani yerli ve milli olmanın gereklerini yerine getirmeyi hedefledik. Bu anlamda başarı hikâyelerine en geniş şekilde yer vermeyi önemsedik. Bu yüzden dünyada bir başarı hikâyesi olan Getir’i en geniş şekilde sizlerle buluşturduk.

Olmayanı yapan, başarı hikâyesi yazan Quick Sigorta’yı da bu nedenle buluşturduk sizlerle… Ve bir sektörün doğmasına yol açan Eyüp Akbal dosyasını bu nedenle yaptık. Zen gibi Hafız Mustafa gibi çınarları bu nedenle aktardık sayfalarımıza. Ve en önemlisi Türkiye’de İş Dünyası dergisi sürdürülebilirliği bir iş yapış şekli olarak benimseyecek ve savunacak. Yani gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için yayın yapacak.

Bu yayın anlayışını iki Bülent’in arasında durarak biçimlendirdik. Uğurlu gelmelerini diliyoruz. Bülent Eczacıbaşı ile sohbetimizde iklim krizinin dünyayı getirdiği noktayı ve geleceği konuşarak başladık ve önerileri aldık. Bu dergi iklim krizini yakından takip etmeliydi.

Reklam dünyasının önemli isimlerinden Bülent Yar’ın sürdürülebilirlik ile ilgili şu sözleri rehberlik etti bizlere:

“Bugün okyanuslardan toplanan plastik atıklardan üretilmiş bir ayakkabı en iyi tasarım olduğu için o satış rakamlarına ulaşmıyor. Gerçekten bu farkındalığı olan tüketici daha ucuz ya da daha iyi tasarım olduğu için değil, toplanmış atıklardan yapılmış bir ayakkabı olduğu için ve fikri desteklemek adına satın alım yapıyor. Bunun gibi kendi ambalajlarını bu atıklardan üreten markalar, bunları yaptıklarını söylemeye de başladılar. Bu aynı zamanda yeni bir iş fırsatı hepimiz için.”

Etkilendik… Bu nedenle derginin kağıdını, içerik anlayışını bu temelin üzerine kurguladık. Geri dönüşümlü kağıda bastık Türkiye’de İş Dünyası dergisini.

Sonra yeşil ekonomideki gelişmeleri aktardık. Şükrü Ünlütürk, Ebru Dildar Edin, Orhan Turan gibi bu konuda bayrağı en yukarı çekenleri, önderlik yapanları konuşturduk.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı üç soruda anlattı ekonomideki gelişmeleri… Ahmet Akbalık hizmet sektöründeki son gelişmeleri, Prof. Dr. Esfender Korkmaz demokrasi ve kalkınma bağlantısını ve Dr. Berra Doğaner borsadaki bereketi yazdı sizler için…

Sadece bunlar değil… Sayfaları çevirdikçe sizleri şaşırtacağımız birçok yazı ile karşılaşacaksınız. Daha iyi bir dünya için Türkiye’de İş Dünyası’nın yeni sayılarında buluşmak üzere…

Önceki haberİMİB Başkanı Aydın Dinçer: Madenciliğe siyaset üstü yaklaşılmalı
Sonraki haberTuncay Özilhan,”Gelecek turizm” ile Anadolu’ya dokundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.