Ana Sayfa Gündem Koridoru Adel Kalemcilik’te üst düzey bir atama

Adel Kalemcilik’te üst düzey bir atama

0

2016 yılından bu yana Anadolu Grubu bünyesinde Anadolu Restoran İşletmeleri Ltd. Şti.’nin genel müdürlük görevini yürüten Oğuz Uçanlar, 1 Ocak 2023 itibarıyla Grubun bir diğer şirketi olan Adel Kalemcilik’e genel müdür olarak atandı.

1969 yılından bu yana Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Adel Kalemcilik’te üst düzey atama gerçekleşti. Perakende sektörünün deneyimli yöneticilerinden Oğuz Uçanlar, Adel Kalemcilik’e genel müdür olarak atandı. Turizm ve perakende sektöründe çeşitli kademelerde 25 yılı aşkın deneyimi olan ve bu süre içinde farklı pozisyonlarda yöneticilik yapan Oğuz Uçanlar, Anadolu Grubu bünyesinde ise 9 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. Uçanlar, 2016 yılından bu yana Anadolu Restoran İşletmeleri (McDonald’s Türkiye) Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

OĞUZ UÇANLAR HAKIKINDA

Oğuz Uçanlar, Boğaziçi Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Michigan Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yaptı. Profesyonel kariyerine 1999 yılında Ayvaz Endüstriyel Mamüller San. ve Tic. A.Ş.’de Marka Müdür Yardımcısı olarak başlayan Uçanlar, İhracat Satış Direktörü olarak ayrıldığı Ayvaz Endüstriyel Mamüller’den sonra Alarko Grup Şirketleri Turizm Grubu’nda, PricewaterhouseCoopers İstanbul’da ve Booz Allen Hamilton Chicago’da yöneticilik yaptı. 2006 yılında Spaforever Chicago Illinois’i kuran Oğuz Uçanlar 2011-2013 yılları arasında Bain & Co. İstanbul’da Müdür olarak görev aldı. Oğuz Uçanlar, 2013 yılında Anadolu Grubu’nda Perakende Direktörü olarak göreve başladı. Ardından, Anadolu Restoran İşletmeleri Ltd. Şti.’nde Operasyon Direktörü ve Genel Müdürlük görevlerini yürüttü.

Önceki haberMemur ve emekli maaşına ek zam
Sonraki haber“Çığır Açan İnovasyonlar” raporu yayınlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.