Ana Sayfa Dosya Yüzde 66 kadın çalışan oranıyla 500 bin kişiye finansal özgürlük

Yüzde 66 kadın çalışan oranıyla 500 bin kişiye finansal özgürlük

0

Gelece Varlık’ta toplam istihdamın yüzde 66’sını, yönetim kademelerinin ise yüzde 57’sini kadınlar oluşturuyor. Çalışma arkadaşlarımız bugüne kadar 500 binden fazla kişiyi finansal özgürlüğüne kavuşturdu ve bu başarıda kadınların azımsanmayacak bir payı söz konusu.

Varlık Yönetimi, alacak tahsilatı konusunda müşterilerine sunduğu çözümlerle finansal sistemin sürekliliği için kilit sektörlerden biri. Bugüne kadar 6,6 milyar TL porföy yatırımı yapan sektör çok hızlı bir büyüme trendine sahip. Bankalardan devraldığımız sorunlu alacakların toplamı şimdiden 70,1 milyar TL’ye ulaştı ve sektör deneyim kazandıkça, çok daha büyük bir portföyü yönetecek gibi görünüyor. Sektörün sunduğu çözümlerle 1,5 milyondan fazla kişi ibra olarak finansal özgürlüğüne kavuştu ve bu rakam her yıl düzenli olarak artıyor.

Finansal sistem için büyük öneme sahip olan bu sektörde, bence kadın çalışanların özel bir yeri var. Kadınlara eşit çalışma koşulları sunan ve onların yeteneklerine liyakat ilkesiyle yaklaşan şirketlerin çok daha verimli olduklarını düşünüyorum. Toplam alacak portföyü, yatırım tutarı ve tahsilat büyüklüğüyle sektör lideri olan Gelecek Varlık’ın başarılı performansının da bunun bir kanıtı olduğuna inanıyorum. Gelece Varlık’ta toplam istihdamımızın yüzde 66’sını, yönetim kademelerimizin ise yüzde 57’sini kadınlar oluşturuyor. Çalışma arkadaşlarımız bugüne kadar 500 binden fazla kişiyi finansal özgürlüğüne kavuşturdular ve bu başarıda kadınların büyük payı bulunuyor. Çünkü Gelecek Varlık’ın temel özelliği

müşterilerini sabırla dinlemesi, çözüm odaklı sorular sorması ve kişiye özel alternatifler üretmesi… Bunun için de uzlaşarak anlaşmaya ve müşterilerle iyi iletişim kurmaya çok önem vermesi… Ve bence kadınlarla çalışmak, tam da bu noktada büyük bir fark yaratıyor ve kadın çalışanlarımızın işlerine yaklaşımı, kurumsal algımıza güç ve itibar katıyor. Beni en çok mutlu eden bir unsur da, çalışanlarımız arasındaki eşitlik duygusu her geçen yıl daha güçlü hale geliyor. Kadın profesyonellere liyakat ilkeleri içinde yönetici olarak önlerini açacak ve her koşulda eşit fırsatlar sunacak kurumları tercih etmelerini öneririm. Bu kurumlara yönetici oldukları zaman da kendilerinden sonra gelen kadın profesyonelleri desteklemeleri ve toplumsal cinsiyet eşitliğine daha fazla alan açmaları gerektiğini hatırlatmak isterim. Bu konuda geride olan şirketler ise, eşitlik konusunda iyi örnekleri mutlaka incelesinler. Eğer işlerine kadın aklı değmesine alan açarlarsa daha verimli hale geleceklerini yaşayarak da görecekler.

KADININ ELİ FİNANSAL ÖZGÜRLÜĞE DOKUNDUĞUNDA

Önceki haberKadınlar başarılarıyla her döneme ışık tutuyor
Sonraki haberDeFacto’da yeni yapılanma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.