Ana Sayfa Şirket Haberleri Yeni Tekno-Güzellik inovasyonunu duyurdu

Yeni Tekno-Güzellik inovasyonunu duyurdu

0

2022 CES İnovasyon Ödülleri Onur Ödülü sahibi Coloright ve Colorsonic, hem tüketiciler hem de profesyoneller için saç boyama deneyimine çığır açan yenilikler getiriyor.

L’Oréal Grup, dünyanın önde gelen tüketici teknolojisi konferansı CES 2022’de, tüm saç boyama kategorisini yeniden şekillendirecek en yeni Tekno-Güzellik inovasyonlarını tanıttı. Dünyanın ilk elde taşınan saç boyası cihazı Colorsonic, tüketicilerin saç boyasını eşit olarak uygulamasını ve tutarlı saç rengi sonuçları elde etmesini sağlıyor. Sanal denemeyi kullanan, yapay zeka bağlantılı bir saç boyası sistemi olan Coloright ise; 1.500’den fazla özel renk seçeneği ve özelleştirilmiş saç rengi sağlayan algoritmasıyla profesyonellerin istenen tonları yansıtmasına olanak tanıyor.

L’Oréal Grup, 100 yılı aşkın bir süre önce dünyanın ilk güvenli, sentetik saç boyası formülünü icat ederek 10 milyar dolarlık bir sektör yaratmıştı. Grup, bir asır sonra en hassas formülasyon ve en yeni teknolojiyle desteklenen, iki çığır açan yenilikle sektörü dönüştürerek saç boyama alanındaki liderliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Evde Saç Boyama Deneyimini Modernize Eden İnovasyon

COVID-19 salgını birçok güzellik salonunun geçici olarak kapanmasına neden olduğunda, evde saç boyama konusunda %6 büyüme gerçekleşti. Bu süre zarfında tüketiciler, onlarca yıldır neredeyse hiç değişmeyen evde saç boyama işleminin zorluklarını, yani boyanın dağınıklığının ve boyayı ulaşılması güç noktalara uygulamanın zorluğunu yaşadı. Tüketici ihtiyaçlarına yanıt vermek için geliştirilen Colorsonic; saç rengi oluştururken belirli miktarda geliştirici ve formülü birleştirmek için özel bir karıştırıcı mekanizması kullanıyor. Cihaz, daha sonra doğru dozda saç boyasını, saç üzerinde eşit olarak dağıtmak için zikzak bir desende hareket ederken salınan bir başlık aracılığıyla saça uyguluyor.

L’Oréal Grup Araştırma, İnovasyon ve Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Barbara Lavernos, yeni inovasyonlara ilişkin;

“Saç boyama konusundaki yüzyıllık deneyimimiz ve liderliğimiz, araştırmacılarımızın, veri bilimcilerimizin ve teknoloji mühendislerimizin saç boyama deneyimini yeniden keşfetmesine olanak tanıdı. L’Oréal Grup’un Tekno-Güzellik alanındaki öncülüğü, daha kişiselleştirilmiş, kapsayıcı ve sürdürülebilir güzellik deneyimlerinde atılımlar gerçekleştirmemizi ve teknolojinin sınırlarını zorlamamızı sağlıyor”

Önceki haberİMSAD dış ticaret endeksi Kasım ayı sonuçları açıklandı
Sonraki haberEn genç girişimci kadın ödülü Başak Doğan’ın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.