Ana Sayfa Şirket Haberleri Yeni bir kahve markası: Coffee HQ

Yeni bir kahve markası: Coffee HQ

0

Türkiye kahve sektörünü 3. nesil kahve ile tanıştıran isimlerden biri olan Sam Çeviköz’ün kurduğu Coffee HQ (Coffee Headquarters), nitelikli çekirdekleri ve özel demleme yöntemleriyle benzersiz seçenekler sunuyor. Coffee HQ, İzmir İstinyePark AVM’de yer alan mağazanın ardından İstanbul Akaretler’de açtığı ikinci mağazasıyla İstanbullu kahve severlerle de buluşuyor.

Kahve tam anlamıyla bir tutku… Baştan çıkaran kokusu ve enfes tadıyla vazgeçilmez olan kahve, geçmişten günümüze yaşamımıza renk katıyor. Kahve kültürü, son yıllarda gelişen üçüncü nesil kahvecilik akımının etkisiyle sadece bir içecek olmanın ötesinde; daha özel, daha yenilikçi ve daha detaylı boyut kazanan bir trend olarak yeniden karşımıza çıkıyor.

Kahvenin en iyi haline ulaşma fikriyle kurulan Coffee HQ (Coffee Headquarters), nitelikli kahveleri üçüncü nesil demleme
yöntemleriyle buluşturuyor. Girişimci, eğitmen ve Kahve Gurusu Sam Çeviköz tarafından kurulan Coffee HQ’nun, her yudumu bir deneyime dönüştüren kahve çeşitleri alanında uzman baristalar tarafından özenle yapılıyor.

ÖZEL DEMLEME YÖNTEMLERİ FARK YARATIYOR

Coffee HQ baristaları, cappuccino, Americano, latte, mocha gibi sevilen kahve seçeneklerini lezzetli espressolarla hazırlıyor. Kaliteli çekirdeklerin yanında doğru oranda yapılmış kavurma işlemleri, su-kahve, süt-kahve oranlarının en iyi şekilde harmanlanması da nitelikli kahvenin demlenme yolculuğunda büyük önem taşıyor. Tüm bu detaylara dikkat eden Coffee HQ’da ayrıca, kahvenin lezzetine lezzet katmak için Sam Çeviköz’ün özel demleme yöntemleri uygulanıyor.

İZMİR’DEN SONRA İSTANBUL MAĞAZASI DA AÇILDI

İlk mağaza yatırımını Ekim 2021’de İzmir İstinyePark AVM’de yapan Coffee HQ, 22 Kasım’da İstanbul Akaretler’de açtığı yeni mağazasıyla İstanbullu kahve severlerle de buluşmaya başladı. Her şubesi birbirinin devamı niteliğinde tasarlanan mağazaların misafirleri, Coffee HQ standardında yapılan eşit kalitedeki lezzetlerin tadını çıkartıyor.

COFFE HQ AKADEMİ İLE KAHVE TUTKUSU PROFESYONELLİĞE TAŞINIYOR

Coffee HQ’nun bünyesinde, sektördeki insan kaynağının gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle kurulan Coffee HQ Akademi de yer alıyor. Eğitimlerin SCA müfredatına uygun şekilde Sam Çeviköz tarafından verildiği akademiden Coffee HQ baristaları da faydalanabiliyor. Aldıkları eğitimler sayesinde yeteneklerini geliştiren baristalar, kahve deneyimini en üst noktaya çıkaran üçüncü nesil demleme yöntemlerine hâkim oluyor. Coffee HQ Akademi’de, kahve tutkusunu profesyonelliğe taşıma düşüncesine sahip olan herkese eğitim veriliyor.

FİRMALARA KOTASIZ TOPTAN SATIŞ VE ÜCRETSİZ EĞİTİM İMKANI

Özenle yetiştirilmiş kahve çekirdeklerini seçerek, onları yine aynı özenle kavurma işlemlerine tabi tutan Coffee HQ, demlenmeye hazır hale getirdiği çekirdeklerin herhangi bir satın alım kotası olmadan tedariğini de sağlıyor. İstediği miktarda kahve çekirdeğini kotasız şekilde satın alabilen firmaların baristalarına, Coffee HQ tarafından ücretsiz eğitim de veriliyor.

Önceki haberAkdeniz’in yeni lideri Türkiye
Sonraki haberEker, iş dünyasının en beğenilen şirketleri arasında

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.