Ana Sayfa Gündem Koridoru “Uygun fiyatlı inşaat yatırımları Esenyurt’u konutta birinci yaptı”

“Uygun fiyatlı inşaat yatırımları Esenyurt’u konutta birinci yaptı”

0

Özyurtlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, İstanbul’da çok konut satışının gerçekleştiği ilçeler sıralamasında son yıllarda zirveyi bırakmayan Esenyurt’un, 2022’de bu yerini koruduğunu belirtti. Özyurt “Deprem sonrasında deprem yönetmeliği ile birlikte riskli binalar yıkıldı. Güvenli binalar inşa edilmeye başlandı. Bu yeni konutlar daha uygun fiyata satılıyor. Bu durum da ilçeyi en çok göç alan ve konut satılan  ilçe yapıyor” dedi.

İstanbul’da çok konut satışının gerçekleştridiği ilçeler sıralamasında son yıllarda zirveye oturan Esenyurt’un, 2022’de de zirvedeki yerini koruduğuna dikkat çeken Özyurtlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, bu durumun en önemli sebeplerinin başında bölgede uygun fiyatlı ve güvenli yeni binaların inşa edilmiş olmasını gösterdi.

Çarpık kentleşmenin yoğun olduğu Esenyurt’un bu tarihten sonra başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla kabuk değiştirdiğini kaydeden Özyurt “Yaklaşık 33 yıldır Esenyurt’tayım. 20 yıldır da ilçenini gelişimine bizzat şahit oldum. Deprem sonrasında deprem yönetmeliği ile birlikte riskli binalar yıkıldı. Yönetmeliğe uygun güvenli binalar inşa edilmeye başlandı. Biz de bu süreçte bölgede markalı konut projeleriyle Esenyurt’un ekonomik ve toplumsal gelişimine ciddi katkı sağladık. Esenyurt kentsel dönüşüme ihtiyacı olmayan nadir ilçelerden biri haline geldi. Bu dönüşüm ilçeyi güvenli konutun çekim merkezi haline getirdi. 1 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olan Esenyurt’ta çok fazla yeni inşaat var ve bu yeni konutlar daha uygun fiyata satılıyor. Bu durum da ilçeyi en çok göç alan ilçe yapıyor. Uygun fiyat ve güvenli konut ilçeyi konut satışında birinci sırada tutuyor” diye konuştu.

Esenyurt’un genç nüfusuyla yükselen bir ekonomiye sahip olduğunu belirten Tamer Özyurt, genç nüfusun olduğu yerde üretimin ve işin de olduğunu ifade etti. Özyurt “Türkiye’nin nüfusu en yüksek ilçesi Esenyurt. Genç ve aktif nüfusun olduğu yerde ekonomi olur, iş olur. Esenyurt depreme karşı güvenli, nüfus yoğunluğu genç, ekonomisi zengin İller Bankası’ndan en büyük payı aldığı için de yüksek bir bütçeye sahip” dedi.

Önceki haber“Bankaların kredi prosedürleri reel sektörü yordu”
Sonraki haberHelikopter patronların yükselişi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.