Ana Sayfa Gündem Koridoru Türkiye’nin en çok turist aldığı ülkeler belli oldu

Türkiye’nin en çok turist aldığı ülkeler belli oldu

0

Yabancı turist sayısı Nisan’da, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 225.6 arttı. Ocak-Nisan döneminde ise yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 172.5 artışla 7.48 milyon olarak gerçekleşti. Sayısı 2.57 milyon olan Nisan’da Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçide en çok pay Almanya’dan.

Rusya’dan gelen ziyaretçi sayısı geçen yıl aynı aydaki 156,133 kişiden 130,150 kişiye geriledi. Geleneksel olarak Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülke konumundaki Rusya, Ukrayna’ya saldırısı sonrası konumunu kaybetti.

Nisan ayında en fazla yabancı ziyaretçi 395,372 kişi ile Almanya’dan geldi. Bu ülkeyi 270,997 kişi ile Bulgaristan takip etti.

225,296 kişi ile İngiltere’den gelen turist sayısı üçüncülükte. Söz konusu üç ülkeden gelen ziyaretçi sayısı bir önceki yıla göre güçlü artış kaydetti.

Dördüncü sırayı İran alıyor. Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’ye gelen İran çıkışlı ziyaretçi sayısı ilk dörtte yer aldı.

İngiltere’den Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı çokluk bakımından Ocak-Nisan döneminde ilk dörtte yer almazken Rusya çıkışlı ziyaretçiler, Almanya, Bulgaristan ve İran’ın ardından 4. oldu.

Önceki haberİsra Holding’ten büyük yatırım
Sonraki haberOrdu Mali Müşavirler Odası’nda bayrağı Ender Sönmez teslim aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.