Ana Sayfa Gündem Koridoru Türkiye’de kripto paraya  en çok 25-34 yaş arası yatırım yapıyor

Türkiye’de kripto paraya  en çok 25-34 yaş arası yatırım yapıyor

0

Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına giren ve 100 milyon dolar yatırım yapma kararı alan Tayvan ölçekli yasal kripto borsası WOO,2022 yılında kripto sektöründe yaşanan dalgalı seyirin sonrasında geniş çaplı bir araştırma yaptırdı.

Araştırma sonucunu paylaşan WOOTR Genel Müdürü Buğra Gökağaçlı, “Geniş çaplı bir araştırma yaptık. Yaklaşık 6 ay süren bir çalışma sonucunda Türkiye’de kripto borsalarında işlem yapan kullanıcıların düşüş karşısında nasıl aksiyon aldıklarını inceledik. Ayrıca, yatırım yapanlar ise oldukça genç yaşta” dedi.

8 MİLYON KRİPTO YATIRIMCISI VAR

Türkiye nüfusunun yüzde 10’undan fazlasının kripto borsasında işlem yaptığını belirten Gökağaçlı, “Türkiye’de 8 milyondan fazla kişi halihazırda kripto sektöründe işlem yapıyor. Kripto paralara yatırım yapan yüzde 33’lük bir kesimin 25-34 yaş aralığında olduğunu görüyoruz. Yaklaşık yüzde 24’ünü 35-44 yaş aralığı oluştururken, 18-24 yaş aralığı yüzde 20’lik bir kesimi oluşturuyor. Bu verilere baktığımızda ülkemizdeki kripto para sahipliği geniş bir yaş grubuna yayılmış durumda. C1 grubu olarak betimlediğimiz profesyonel meslek sahipleri ve yöneticilerinden oluşan bu grup, kripto para yatırımı yapanların yüzde 70’ini oluşturuyor” diye belirtti.

Önceki haberMerkez Bankası menkul kıymet tesis oranını güncelledi
Sonraki haberTempo BPO’nun yeni İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.