Ana Sayfa Bizden Haberler Türkiye’de İş Dünyası için şimdi ‘Almanya’ zamanı

Türkiye’de İş Dünyası için şimdi ‘Almanya’ zamanı

0

Kasım ayından bu yana Ekonomi yayıncılığına yön verme hedefiyle yola çıkan ve “Yaşanabilir Bir Dünya İçin Ekonomi” mottosunu belirleyen Türkiye’de İş Dünyası dergisi, iş insanlarını bu kez “Almanya’da İş Dünyası” ile bir araya getiriyor. Almanya’daki Türk yatırımcılar ile Türkiye’den Almanya’ya yatırım yapmayı planlayan iş insanlarını ve bu konuda onlara yardımcı olan ticaret elçilerini bir araya getirmek amacıyla yola çıkan derginin lansmanı, 23 Mart Çarşamba Günü Köln’de gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin köklü yayın kuruluşlarından İhlas Medya Grubu bünyesinde aylık periyotlarla yayınlanan Türkiye’de İş Dünyası dergisi bu kez ‘Almanya’da İş Dünyası’ özel sayısıyla okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dergide, Türkiye ile Almanya arasındaki iş hacmi, Almanya’ya giden bazı Türk kuruluşlarının kısa sürede dünya markası olma serüveni, Türkiye ve Almanya arasındaki eğitim iş birlikleri ve sağlık turizmi gibi iki ülkeyi de yakından ilgilendiren konular yer alıyor.

Genel Yayın Yönetmenliğini ekonomi gazeteciliğinin duayen ismi Celal Toprak’ın üstlendiği Türkiye’de İş Dünyası kısa sürede büyük başarılara imza attı. Bu başarının dergiyi Türkiye sınırlarının ötesine taşıdığını ifade eden Toprak, “Almanya ilk adım. Artık her yıl Almanya’da ekonomiye yön verenlerle buluşacağız. Bu noktada bize katkı veren dostlarımız oldu. NRW.Global Business Türkiye Temsilcilik Müdürü Dr. Adem Akkaya, Yeminli Mali Müşavir Cevdet Kocaş bunların başında geldi. Ayrıca YASED’den İstanbul Ticaret Odası’na destek veren kurumlara Almanya’da ekonomiye yön veren Türk iş insanlarına dergiyi sahiplendikleri teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu.

Almanya’da ekonomiye yön verenlerin konuşulduğu özel sayının toplantısı Almanya’daki Türk yatırımcılar ile Türkiye’den Almanya’ya yatırım yapmayı planlayan iş insanlarını ve bu konuda onlara yardımcı olan ticaret elçilerini bir araya getirecek.

Avrupa Türk İş adamları ve Sanayicileri Derneği (ATİAD) Başkanı Aziz Sarıyar, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’in katılımlarının beklendiği toplantı 23 Mart Çarşamba Günü Köln- Osman 30 Restoran’da yapılacak.

Önceki haberTÜRKONFED ve TÜSİAD beklenen büyük Marmara depremi için rapor hazırladı
Sonraki haberKatlanabilir ahşap tuğla’nın ‘türetkenist’ mimarı: Adem Arıbaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.