Ana Sayfa Editör Yazısı Tuncay Özilhan,”Gelecek turizm” ile Anadolu’ya dokundu

Tuncay Özilhan,”Gelecek turizm” ile Anadolu’ya dokundu

0

Türkiye’de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak yazdı

Tuncay Özilhan’ın TÜSİAD başkanlığı ve ardından TÜSİAD YİK Başkanlığı döneminden bu yana konuşmalarını arşivliyorum. Dönemi analiz eden, tarihe not düşen, geleceğe ışık tutan mesajlar içeren bu konuşmalar belki bir gün kitap haline gelir.

Ama öncesinde bu açıklamaları yapan ismi dergimize kapak yapalım istedik. Yıllar önce Anadolu Grubu’nun bütün üst yöneticileri ile Özilhan’ın önderliğinde bir araya gelmiştik. Süreç içinde o günkü hedeflerin hepsinin gerçekleştiğini gözlemledik. Ve Grup bir dünya şirketi haline geldi.

O dünya şirketinin sosyal sorumluluk anlamında da önemli projelere imza attığını biliyoruz. “Gelecek Turizm” de bunlardan biri… Ordu’nun Perşembe ilçesinde hayatı dokundular ve değişimi başlattılar. Şimdi Perşembe alternatif turizmi, sörfü, bisiklet turlarını aile pansiyonculuğunu konuşuyor. Proje, Perşembe’ye Pembe Hanım Konağı’nı kazandırdı. Bu açıdan Özilhan’a, Türkiye’nin birçok bölgesinin olduğu gibi Ordu’nun da vefa borcu bulunuyor. Dergimizin ilk sayısında kapaktaki konuğumuz Bülent Eczacıbaşı olmuştu. Şimdi Tuncay Özilhan önemli mesajları ile sizlerle buluştu.

Bu sayıda ayrıca çok önemli konular yer alıyor. Mesela kış turizmini işledik. Sevgili Onur Kaya belki de son yılların en güzel dosyasını yaptı. Erciyes’ten Kartepe’ye, Palandöken’den Uludağ’a önümüzdeki günlerde nerede tatil yapılacağını bütün ayrıntıları ile sizler için hazırladı.

ÇEVKO’nun destekleri ile hazırladığımız sıfır atık dosyasında bu konuya gönül vermiş arkadaşlarımızın emeği var. Ve Türkiye’de Turquality sisteminin temelini atan Ziya Altunyaldız ile birlikte bu konuyu gündeme taşıdık. Siz siz olun bu sistemden mutlaka faydalanın ve dünya markaları arasına katılın.

Bu arada Türkiye’de kadın hareketinin önderlerinden Sultan Tepe ile yapılan söyleşi, Kuyumcukent ile yapılan söyleşide Başkan Ahmet Karbeyaz’ın altının geleceğine ilişkin sözleri de bu dergi ile birlikte çok uzun süre unutulmayacaklar arasında yer alacak.

Bahar Korçan’ın anısına

Bu sayıda geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Bahar Korçan’ı anmadan geçemezdik. O, düzenlenen tasarım yarışması ile dünya yıldızları arasına katılmış, Türk tekstilinin bugünlere gelmesine katkı vermişti.

Bu nedenle Yazı İşleri Müdürümüz özel olarak onunla ilgili bir tasarım dosyası yaptı. Tasarım olmadan geleceğin olamayacağını vurguladı Zeki Kıvanç, Ahmet Öksüz ve Fikret Kilerci gibi tekstilin başkanları…

Ve bu dosyayı Bahar Korçan’ın anısına sizlerin bilgisine sunduk. Bahar Korçan’ı unutmayacağız.

İkinci sayımızda, ilk sayımızda bizimle birlikte olan dostlarımızın katıldığı lansmana ilişkin bilgileri de paylaştık sizlerle… İş Dünyası ailesi olarak sizlerin desteği bizim için çok önemli…

Sevgiler… Selamlar

Önceki haberDaha Yaşanabilir Bir Dünya İstiyoruz
Sonraki haberDemet Sabancı’yı anlatıyoruz Galataport’u gezdiriyoruz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.