Ana Sayfa Tekno-Kat TTGV Ödülleri 22 Aralık’ta sahiplerini bulacak

TTGV Ödülleri 22 Aralık’ta sahiplerini bulacak

0

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), 2023 yılında odaklanacağı iklim teknolojileri vizyonunun ayrıntılarını 22 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek olan TTGV Günü’nde ilk kez açıklayacak.

Bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek TTGV Ödülleri, genç teknoloji ve inovasyon liderleri topluluğunun desteklenmesi için vakfın amaçları doğrultusunda; bilim, teknoloji, ticarileşme, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi alanlarında başarılı örneklere imza atmış 40 yaş altı gençlerin teşvik edilmesine yönelik uygulanan bir program.

TTGV Ödülleri kapsamında teknoloji ekosisteminin temsilcileri tarafından aday gösterilenler arasından iki kategoride finale kalan 19 finalist, sanayide uygulanmış en başarılı tez çalışması ve Ar-Ge liderliği konusunda yarışıyor. Ödül kazananlar, teknoloji konusunda uzmanlardan oluşan bağımsız bir değerlendirici jüri komitesi tarafından belirlenecek. Her kategoride üçer kazanana 20 bin TL nakdi ödül ve ödül beratları verilecek.

GENÇ TEKNOLOJİ PROFESYONELLERİ ÇALIŞMALARINI ANLATACAK

TTGV’nin 2023 yılında odaklanacağı iklim teknolojileri vizyonuna ilişkin sunum ve konuşmaların da yer alacağı TTGV Günü kapsamında; bu yıl “İklim Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik” odağında devam eden TTGV 250(k) Uygulamalı Fikir Kıymetlendirme ve Yetenek Geliştirme programında ise fikir sponsoru Akbank, Arçelik, Brisa, Kastamonu Entegre, LC Waikiki ve Türk Traktör’ün temsilcileri ve iş fikirlerine çözüm geliştiren ekipler de çalışmalarını katılımcılara aktarma fırsatı bulacak.

TTGV Günü’nde TTGV Ödülleri’nin yanı sıra bu yıl üçüncü dönemi gerçekleştirilen Xnovate Fellows: İnovasyon Liderliği programını tamamlayan genç teknoloji profesyonellerinin mezuniyet töreni de gerçekleştirilecek. Bu programlarda yer alan ve ödül alan genç teknoloji profesyonelleri TTGV’nin çok sayıdaki faaliyetine ve teknoloji ağlarına erişim imkânına sahip olacak.

Önceki haberTÜSİAD Avrupa’nın nabzını Stockholm’de tuttu
Sonraki haberGaranti BBVA “En İyi Dijital Çözüm” kategorisi birincisi oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.