Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Toplumsal cinsiyet eşitliği için işbirliği yaptılar

Toplumsal cinsiyet eşitliği için işbirliği yaptılar

0

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin önemini ortaya koymak ve farkındalık yaratmak için Spor Kulüpleri de önemli adımlar atıyor. Galatasaray Spor Kulübü de bu doğrultuda, kurulduğu günden beri Toplumsal Cinsiyet Eşitliği alanında cesur ve kuvvetli çalışmalarını sürdüren İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Kadın Çalışmaları Merkezi ile iş birliğine girdi.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Kadın Çalışmaları Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Banu Dalaman, aralarında Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas’ın da yer aldığı Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerine ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Yönetici Eğitimi’ verdi.

KADIN ÜYELER DAHA ETKİN ROL ALMALI

Başkanlık koltuğuna Burak Elmas’ın oturduğu günden bugüne kadın üyelerin kulüp içinde daha etkin rol alması ve kadın üye sayısının artırılması konularında çalışmalar yapan Galatasaray Yönetimi önemli bir adım atarak yöneticilerine eğitim programı düzenledi.

Kadınların toplumsal hayatta olması gerektiği gibi kulübün içinde de daha etkili olması gerektiğini düşünen Galatasaray yönetimi, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi destekleri ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kurarak önümüzdeki yıllara da etki edecek stratejik hamleler yapmayı planlıyor.

Önceki haberFark oluşturmanın temeli ‘Anlamlılık’
Sonraki haberÇevre ve doğaya duyarlı haber çalışmaları ödülü Celal Toprak’ın oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.