Ana Sayfa Söyleşi “Temel hedef, dünyaya sağlık ihraç etmek”

“Temel hedef, dünyaya sağlık ihraç etmek”

0

Türkiye, son yıllarda yerli ve milli üretim hamlesiyle dünya çapında adından sıkça söz ettiriyor. Gurur kaynağımız olan yerli markalarımızın başında gelen Beypazarı Maden Suyu, milli ekonomiye verdiği katkılara hızla devam ederek globalde emin adımlarla yürüyor. Hedefin Türk maden suyunu tüm dünyada tanınır hale getirmek olduğunu söyleyen Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, “İçecek sektöründe 65 yılı aşan ustalığını ve tüketici iç görüsünü, üretim gücü ve operasyon kabiliyetini ulaştığı uluslararası üretim standartları ile birleştiren markamız, tüm dünyaya sağlık ihraç etmeyi 2022 yılı içindeki temel hedef olarak benimsedi” diyor.

Maden suyunun faydaları saymakla bitmez. Vücut, gün içinde birçok vitamin ve mineralin alınmasına ihtiyaç duyar. Bazı besinler bu vitamin ve mineralleri karşılasa da doğal maden suyunun vücuda sağladığı faydalar oldukça önemlidir. Bugün maden suyu denince aklımıza ilk gelen markaların başında Beypazarı yer alıyor. Türkiye’de günlük 16 milyon şişe maden suyu tüketiliyor. Yılda üretilen 5,8 milyar şişe maden suyunun 1,5 milyar şişelik kısmını ise Beypazarı Maden Suyu karşılıyor. Türkiye’nin ilk maden suyu üreticilerinden olan Ercan Ailesi, sağlıklı bir içecek olan maden suyunun Türk insanına tanıtılması ve sevdirilmesi konusunda sektöre öncülük ederek Beypazarı Maden Suyu’nu bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

30 ÜLKEYE ÜRÜN SATIŞI

Türkiye, yeraltı kaynakları bakımından oldukça gelişmiş bir coğrafya üzerinde bulunuyor ve ait olduğu jeotermal kuşak nedeniyle mineralli sular açısından dünyadaki ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Ülkemizin sahip olduğu en değerli maden suyu kaynaklarının başında yer alan Beypazarı Maden Suyu, Türkiye pazarında da en çok üretim ve satış yapan maden suyu firması olma özelliğini taşıyor. Saatte 300 bin şişe dolum kapasitesine sahip Beypazarı Maden Suyu, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da büyük talep görüyor.

Türk maden suyunu tüm dünyada tanınır hale getirmek amacıyla hareket ettiklerini söyleyen Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, “İçecek sektöründe 65 yılı aşan ustalığı ve tüketici iç görüsünü, üretim gücü, operasyon kabiliyeti ve ulaştığı uluslararası üretim standartları ile birleştiren markamız, tüm dünyaya sağlık ihraç etmeyi 2022 yılı içindeki temel hedefi olarak benimsedi. Beypazarı bu toprakların doğal değerlerini ulusal sorumluluk bilinci ile işliyor, Türkiye’nin marka değerine ve ekonomisine kıymetli bir katkı sağlamayı misyon ediniyor” açıklamalarında bulundu.

‘Milli ve yerli olmak durmadan çalışmaktır’ ilkesiyle hareket ettiklerini belirten Ercan, “Beypazarı Maden Suyu toplam 30 ülkeye ürün satıyor. Yurt dışında da yılda yaklaşık 30 milyon adet ürün satışı markamız ihracat atağını sürdürüyor. Son iki yılda da yeni yatırımlara devam ederek iki yeni üretim hattı ile üretim kapasitelerini artırdık” ifadelerini kullandı.

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan

“MARKAMIZ TÜM DÜNYADA ZEVKLE TÜKETİLİYOR”

Beypazarı Maden suyunun ideal mineral yapısı ve damak zevkine hitap eden tadıyla tüm dünyanın beğenisini kazanan bir lezzet olduğunun altını çizen Ercan, “Markamızın tüm dünyada zevkle tüketildiğini görmek, farklı milletlerdeki insanların sofralarında yer bulmasını sağlamak bizi gururlandırıyor. 2021 yılı içinde üretimimizin ham maddelerinden olan cam şişe temini konusunda büyük zorluklar yaşadık. Bu nedenle hedeflediğimiz satış rakamının gerisinde kaldık. Cam şişe temini konusundaki sorunların çözülmesiyle markamızı çok daha fazla kişiye ulaştırmanın yolu açılacaktır. “Made in Turkey” yazan ürünlerimiz tüm dünyada kolaylıkla bulunur hale gelinceye kadar çalışmaya devam edeceğiz” diyerek ihracatla ilgili düşüncelerini belirtti.

MADEN SUYUNDA YENİ ALTERNATİFLER

Tüketicisine yer yıl daha fazla ve farklı alternatifler sunan Beypazarı Maden Suyu, sade maden suyunun yanı sıra, aromalı ürün kategorisinde; Limon, Elma, Karpuz-Çilek, Vişne, C Vitaminli Limon, Mandalina, Nar, Karadut Frenk Üzümlü, Fesleğen-Limon, Mango-Ananas ve Çilek aromalı Beypazarı gazozunu hali hazırda tüketicilerin beğenisine sunuyor. Meyve aromalı ürünlerini yüzde 100 maden suyu ve doğal pancar şekerinden üretildiğini söyleyen Ercan, “Beypazarı Maden suyunu farklı damak tatları için yeni alternatifler sunmaya ve maden suyu pazarını zenginleştirmeye devam edeceğiz. Kalitemizden ödün vermeden, tüketicilerimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak hep daha iyi ve daha farklı olanın peşindeyiz. Bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

HER MADEN SUYU AYNI DEĞİL

Her mineralli suyun içerdiği mineral değerlerinin bölgesel olarak farklılık gösterdiğine değinen Ercan, maden suyu hakkında şu bilgileri verdi:

Doğal mineralli sular hakkındaki yönetmeliğe göre mineral değeri 1500 mg/lt’den fazla olan sulara zengin mineralli su, 500 mg/lt’den az ise düşük mineralli su, 50 mg/ lt’den az ise çok düşük mineralli su deniliyor. Beypazarı Maden Suyu tarafından şişelenen doğal maden suyu, içerdiği değerler bakımından ‘zengin mineralli su’ kategorisinde yer alıyor. Uzmanlar, sağlıklı bir beslenme rutininde günde en az 2 şişe doğal maden suyu içilmesini öneriyor. Beypazarı Maden Suyu 3323,2767 mg/l mineral ihtiva etmektedir.

Önceki haberAkıllı araçlara veri analizi ve büyük veri kavramı etkide bulunuyor
Sonraki haber“Dijital reklamcılık tam bir matematiktir”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.