Ana Sayfa Türkiye'den Gündem TBMM teklifi kabul etti! İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin adı değişti

TBMM teklifi kabul etti! İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin adı değişti

0

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin adını İstanbul Topkapı Üniversitesi olarak değiştiren kanun teklifi kabul edildi.

Kararın yayımlanmasının ardından İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı, “Güçlü eğitim geleneğimizden faydalanmaya, tüm yeniliklerimizle geleceğin hayallerini kurmaya ve bu hayalleri gerçekleştirmek için vaz gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yükseköğretime yeni bir perspektif katacak olan bu adımın camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” açıklamasını yaptı.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin ise, “İstanbul Topkapı Üniversitesi olarak, bilim, teknik, sanat, spor, AR-GE merkezleri yatırımlarıyla “Fark Yaratan Üniversite” sorumluluğuyla, çağdaş değerlere sahip, kültürel ve geleneksel bilincini koruyan bireyler yetiştirmeyi sürdüreceğiz. Kurumsal gelenek ve parlak gelecek İstanbul Topkapı Üniversitesinde yaşanmaya ve yaşatılmaya devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

2009 yılında Plato Meslek Yüksekokulu olarak temelleri atılan İstanbul Topkapı Üniversitesi, 100 bin metrekareyi aşkın fiziki alanı, ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim programları; spor, bilim, teknik ve sanat alanındaki yatırımları ile “Fark yaratan üniversite” mottosuyla önde gelen yükseköğretim kurumlarından olmaya devam ediyor.

Önceki haber3 soru 3 cevap
Sonraki haberTekstil sektörü Texhibition Fuarı’nda buluşuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.