Ana Sayfa Dünyadan Gündem Standard Chartered Hong Kong’daki iş gücünü artırıyor

Standard Chartered Hong Kong’daki iş gücünü artırıyor

0

Bu yıl Hong Kong’da yaklaşık 5.500-5.800 çalışandan oluşan personel sayısına 300 ila 500 çalışan daha ekleyeceğini duyurdu.

İngiliz bankası Standard Chartered, en büyük pazarı olan Hong Kong’da şehir Çin anakarası ile sınırını yeniden açarken mevcut çalışan sayısını yüzde 9’a kadar artıracağını açıkladı.

Bu, kabaca 5.500 ila 5.800 olan saflarına 300 ila 500 çalışan eklemek olacak.

Hareket, borç verenin küresel finans merkezindeki işinin pandemi öncesi seviyelere toparlanmaya başlamasıyla birlikte geliyor.

Bankanın Finans Direktörü Andy Halford, Hong Kong’un ekonomik zorluklarına rağmen bankanın şehirdeki işletme gelirini %9 artırarak 3,7 milyar doların biraz üzerine çıkardığını ve bunun “2019 seviyelerine geri döndüğünü” söyledi.

Analistlere verdiği demeçte Halford, şirketin Hong Kong’da “bir toparlanma” olduğuna dair erken işaretler tarafından cesaretlendirildiğini söyledi.

Standard Chartered (SCBFF) Hong Kong CEO’su Mary Huen de, yeni işe alım hamlesinin bankayı şehrin anakara Çin ile olan sınırının yeniden açılmasından yararlanacak şekilde konumlandıracağını söyledi.

Önceki haberRus ekonomisi daraldı
Sonraki haberİran’da döviz tarihi zirveye ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.