Ana Sayfa Dosya Sigortada cesur ve dinamik adımlar

Sigortada cesur ve dinamik adımlar

0
Ana Sigorta Genel Müdürü Arda Tuncay

Sigorta, risklere karşı güvence sağlayan ve hayatımızı kolaylaştıran temel bir konu. Sektörün en genç oyuncularından biri olan Ana Sigorta ise, yüzde 100 yerli sermaye ile kurularak 2021 yılında ilk poliçesini kesen ve 2022 yılını 595 milyar TL’lik bir üretim ve yüzde 158’lik bir büyüme ile kapatarak önemli bir konuma ulaşan bir firma. Bugüne kadar 400 binin üzerinde müşteriyi yenilikçi sigorta ürünleriyle buluşturduklarını söyleyen Ana Sigorta Genel Müdürü Arda Tuncay, “En güçlü yanımız sigortalılarımızın ihtiyaçlarını çok iyi anlamamız; farklı, yenilikçi, daha önce denenmemiş sigorta ürünlerini müşterilerimize kazandırmamız diye düşünüyorum. Ana Sigorta’yı konumlandırırken de şirket anayasası haline getirdiğimiz geleneksel yaklaşımlardan uzak, cesur, dinamik bir yapıyı ortaya koymayı hedefledik. Güçlü acente ağımız ile sürdürülebilir bir büyüme ivmesi yakaladık. Özellikle kasko sigortalarında yakın zamanda müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz ‘Tastamam Kasko’ ürünümüzle kasko sigortalarındaki pazar payımızı artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Bunun yanı sıra tamamlayıcı sağlık sigortaları da hedef büyüttüğümüz branşlar arasında yer alıyor” dedi.

İNSANİ DOKUNUŞLARI KORUYARAK DİJİTALLEŞME

Ana sigorta olarak “acente sigortacılığı”nda emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Tuncay, halihazırda 500’den fazla satış kanalları ile ürün ve hizmetlerini Türkiye’nin her bölgesine taşıdıklarını belirterek, “Seçkin acente ağımızı koruyabilmek için acentelerimizin eğitimi olmazsa olmazımız. Geçen yıl Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı ile birlikte ‘ikinci nesil sigortacılık’ eğitimini başlattık ve ailelerinden görevi devralacak genç acentelerimize çok kapsamlı bir eğitim programı sunduk. Acentelerimizle olan çalışmalarımızı ‘insani dokunuşları koruyarak’ dijitalleştirdik. Böylelikle hem iş süreçlerimizi basitleştirdik hem de ilişkilerimizde mesafelerimizi yakınlaştırdık. Bu yıl da acentelerimizin dijital dönüşümlerini desteklemeye devam edeceğiz ve sektördeki farkımızı onlarla el ele oluşturmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

ŞİRKETLER TERZİ İŞİ ÜRÜNLER SUNMALI

Türkiye özelinde sigorta anlayışı ve bakış açısını değerlendiren Arda Tuncay, günümüzdeki sigorta oranlarının artması adına yapılması gerekenleri şu şekilde anlattı; “Dünyada yaklaşık 818 Dolar olan kişi başı prim üretimi, ülkemizde 134 Dolar seviyelerinde. Sektörün prim üretiminin GSYH’ya oranı yüzde 1,94 iken, dünyada bu oran yüzde 7,23 gibi yüksek bir seviyede. Tek başına bu veriler bile Türk sigorta sektöründeki potansiyelin ne kadar fazla olduğunu göstermeye yetiyor. Zaten sektördeki yerli ve yabancı sermaye ilgisinin temel nedeni de bu potansiyel. Prim üretimlerinde son 4-5 seneye baktığımız zaman da sektörün istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürdüğünü görüyoruz. Gelecek beş yıl içerisinde 300-350 milyar TL’lik büyüklükleri telaffuz edeceğimizi öngörüyorum. Ülkemizdeki gelir seviyesinin artması ve dağılımının tabana yayılması sigortalanabilir kıymetlerin oluşması anlamında çok kritik. Buna ilave olarak biz şirketler olarak bireylerin ve kurumların ihtiyaçlarını doğru saptayıp, ihtiyaca yönelik ve belki biraz da ‘terzi işi’ ürünler sunmalıyız.”

Önceki haberDijital sigortacılıkla zamandan ve mekândan tasarruf
Sonraki haberGeleceğe hazır mezunlar nasıl yetişiyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.