Ana Sayfa Şirket Haberleri Pınar Süt, İhracat Yaptığı Ülke Sayısını 35’e Çıkardı

Pınar Süt, İhracat Yaptığı Ülke Sayısını 35’e Çıkardı

0
Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu

Pınar Süt, kuruluşunun 50’inci yılında, ihracat faaliyetlerine Orta Doğu ve yakın coğrafyada bölgesel güç olma stratejisi doğrultusunda devam ediyor. Türkiye’deki toplam markalı süt ürünlerinin yüzde 17,5’inin ihracatına imza atan Pınar Süt, toplam 35 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle Türkiye ekonomisine destek sağlıyor.

Türkiye’deki markalı süt ürünleri ihracatında yüzde 17,5 paya sahip olan Pınar Süt’ün 2022 yılında gerçekleştirdiği çalışmalarla ihracat yaptığı ülke sayısını 35’e çıkarttığını belirten Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, “Pınar Süt olarak yurt dışı satışlarımızın yüzde 50’sini körfez ülkelerine (BAE, Irak, Kuveyt, Bahreyn, Umman, Katar, Suudi Arabistan) gerçekleştiriyoruz. ABD, KKTC, Kuzey Afrika ülkeleri (Mısır, Cezayir, Libya ve Fas), BDT ülkeleri (Azerbaycan, Rusya, Gürcistan), Avrupa Birliği ve Çin ihracat pazarlarımız içinde yer alıyor. Geçen sene Arnavutluk, İsveç, Sierra Leone ve Tayland pazarlarına adım attık. Avrupa ülkelerine de Labne’nin yanı sıra Süzme Peynir ve Proteinli Süt kategorilerinde ihracata başladık. Dünyanın en büyük süt ürünleri pazarlarından biri olan Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilk ihracatımızı 2020 yılında gerçekleştirdikten sonra geçen sene ürün gamımıza Labne, Pınar Beyaz, beyaz peynir ve kaşar peynirini ekledik. Geçtiğimiz yılı yaklaşık 50 milyon Dolar seviyelerinde ihracat rakamı ile kapatmayı hedefliyoruz. Ayrıca, Ar-Ge Merkezimizle tüketicilerimizin beklentilerine yönelik inovatif ürünler üretmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda ürettiğimiz yeni ürünleri Gulfood Fuarı’nda da sergiledik” dedi.

SAĞLIK, LEZZET VE DOĞALLIK TEMASIYLA İNOVATİF ÜRÜNLER

Bu yıl 23’üncü kez Gulfood Fuarı’na katılan Pınar, dünyanın 125 ülkesinden 5 binin üzerinde katılımcı ve iş insanlarıyla bir araya gelerek Birleşik Arap Emirlikleri’nde üretilen ürünlerinin yanı sıra inovatif ürün çeşitlerini de tanıttı. Fuar’da 3 yıl önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde hizmete açtığı fabrikada ürettiği yeni ürünlerini de ziyaretçilerle buluşturduklarını söyleyen Hadaf Genel Müdürü Arda Cenk Topbaş, “Gulfood Fuarı’nda 96 metrekarelik standımızda “Sağlık, Lezzet ve Doğallık” temasıyla birçok müşterimizle temas kurduk.  Pınar’ın var olan pazarlarına ek olarak yeni ülkelerden de birçok yeni potansiyel müşteri, distribütör, zincir market, toptancı ve ev dışı tüketim kanalından katılımcılarla tanışarak kaliteli ürünlerimizi tanıtma imkanı bulduk. Fuara katılan ziyaretçilere, Pınar’ın şefleri tarafından hazırlanan özel lezzetleri deneyimleme imkânı sunduk” diye konuştu.

Önceki haber5 dalda Ar-Ge ödülü Abdi İbrahim’e gitti
Sonraki haberDeprem değil asrın felaketi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.