Ana Sayfa Finans Dünyası PayFix, BankPozitif’i resmi olarak satın aldı

PayFix, BankPozitif’i resmi olarak satın aldı

0
PayFix CEO’su Erkan Kork
PayFix CEO’su Erkan Kork

Türkiye’nin tanınan girişimcileri arasında yer alan Erkan Kork, BankPozitif’i satın aldığını duyurdu. Değişen ve yenilenen finans sektöründe yepyeni bir vizyonu hedef gösteren Erkan Kork, bu girişimi ülke ekonomik ve toplumsal geleceğini desteklemek için gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Dijital çağın yeni nesil ödeme platformu olarak hem bireysel hem kurumsal müşterilere finansal hizmetler sağlamak amacıyla kurulan PayFix,Türkiye’deki güçlü bankalar arasında yer alan BankPozitif’i satın aldı. Konuya yönelik açıklama yapan BankPozitif’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kork 100’üncü yılda atılan bu adımla ülke ekonomik kalkınmasına değer katmayı amaçladıklarını belirtti.

HEDEF: ÜLKEMİZİ KÜRESEL FİNANSIN ZİRVESİNE TAŞIMAK

BankPozitif’in yeni Başkanı Kork; “BankPozitif için vizyonumuz, finansal hizmetlerde yeni standartlar belirlemek ve buna öncülük etmek. Bu yatırım ile Türkiye’nin 100’üncü yılında, banka olarak ülkemizi hem yerel hem de küresel finans dünyasının zirvesine taşımaya kararlıyız. Türk ekonomisine olan sarsılmaz inancımız ve bu topraklardaki potansiyelin bilinciyle, yarının finansal ortamını bugünden şekillendiriyoruz. 100’üncü yılımızda, ülkemizin zengin tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte güçlü ekonomik geleceğini de kutluyoruz. Bu satın almanın ülkemiz için yeni bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Banka olarak, bu dönüm noktasında ülkemizin ekonomik kalkınmasını desteklemek için var gücümüzle çalışacağız. Yenilikçi finansal çözümler, dijital dönüşüm projeleri ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine olan bağlılığımızla, Türkiye’nin 100’üncü yılında ülkemizin ekonomik büyümesine değer katmayı amaçlıyoruz. Bu konuda önceliğimiz, istikrarlı ve sürdürülebilir büyümeyi desteklemek için teknolojik ve inovatif yatırımları artırmak olacaktır. Türkiye’nin ekonomik yükselişine daha fazla katkıda bulunmayı ve bu süreçte ülkemizin küresel rekabette daha güçlü bir konuma gelmesi için finansal altyapısını güçlendirme misyonunu da üstlenmiş bulunuyoruz. Yaptığımız her yatırım, attığımız her adım, ülkemizin ekonomik ve toplumsal geleceğini desteklemek için. Bu amacımızı ve inancımızı gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımızda göstermeye devam edeceğiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Daha önce yabancı yatırım bankası statüsünde faaliyet gösteren BankPozitif 2001 yılında Toprakbank’ın BankPozitif satın alan Cıngıllıoğlu ailesi, bankanın adını C Kredi ve Kalkınma Bankası olarak değiştirmişti. 2006 yılında yapılan yurt dışı ortaklıkla bankanın adı tekrar BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası olmuştu.

Önceki haberTSB yeni başkanı Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen oldu
Sonraki haberTurkcell yeni yönetimi belirlendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.