Ana Sayfa Dosya Pandemiye rağmen yüzde 45 büyüme

Pandemiye rağmen yüzde 45 büyüme

0

1957 yılında kurulmuş ve ilk günden bu yana ciddi yol kat etmiş, sektörün bütün zorluklarını atlatmış fakat liderliği bırakmamış bir markayız. Türkiye’de 660, yurt dışında 166 mağazamız ile her gün daha da büyüyor, güçleniyoruz. Başarımızın sırrı Ar-Ge yatırımları, entegre üretim ve son teknoloji hizmet ile tüketiciye doğrudan kalitemizi sunmamız ve trendleri yakından takip etmemizdir.

Konforu, estetiği ve fonksiyonel yapısı ile ürünlerimizde modern ve zarif tasarım çizgileri hâkim olup, yurt dışında hem mağazalaşma faaliyetlerimizi güçlü ve sürekli bir şekilde devam ettiriyor hem de dünyada Türk mobilyasının tanıtımına katkı sağlıyoruz.

Global pazarda da yurt içi pazarda olduğu gibi kabul gören, tercih edilen bir marka olma yolunda, belirlediğimiz hedef ve stratejilerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bu doğrultuda yegâne hedefimiz dünya mobilya sektöründe ilk üç mobilya üreticisinden biri olmak. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 süreci ve pandemi şartlarına rağmen hedeflerimiz doğrultusunda pazara uygun iş modelleri geliştirerek faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere markamız bu yılda yüzde 45 büyüme kaydetmiş olup, hedeflerimizin üzerinde emin adımlarla ilerlemekteyiz.

İstikbal Genel Müdürü Mehmet Ali Yörük

Global arenada faaliyet gösterebilmek ve farklı ülkelerdeki dinamikleri anlayabilmek için araştırmalarımıza devam ediyor. Sadece iç pazar motivasyonu ile kalmayıp güçlü bir ihracat için küresel pazara uygun konseptler geliştiriyoruz. Ancak Türkiye’deki hizmet etme anlayışımızı da yurt dışına taşıyor, ürünlerimizdeki konfor, estetik ve güvenilirlikten taviz vermeden ilerliyoruz. Sürekli artan tüketimden daha çok; sağlıklı ve güçlü bir çevrede hayatlarımızı sürdürebilmek, sağlam bir miras bırakabilmek ve tüm canlıların yaşam kalitesini korumak için mevcut kaynaklar dahilinde iyi bir denge kurmak anlayışıyla ilerlerken, bu sürecin bir parçası olmamak düşünülemez. Sürdürülebilirlik için yalnızca sosyal bileşenlerle değil; ekonomik ve ekolojik bileşenleri başarmak da amacımız.

Avrupa Birliği (AB) ile ticarette ürettiğimiz ürünlere dik- kat etmek zorundayız artık. Çünkü hem bu ürünleri düşük emisyonlu enerjiyle üretmek hem de AB topraklarına bu ürünleri en düşük emisyona sahip taşıt araçlarıyla taşımak zorundayız. Çevre bilincinin sadece Avrupa ile sınırlı kalmaması, bugünden önlem alarak kömür, petrol ve doğalgazdan oluşan fosil yakıt kullanımına son vermeli, karbondioksit emen orman varlığımızı kendi ülkemizde de korumalıyız. İstikbal markası olarak Forest Stwardship Council (FSC) belgesi alınmış olup, bu sertifikaya uygun üretim ve malzeme süreçleri takip edilmektedir.

Mevcut marka tüketici kitlesinin yanı sıra ulaşmayı he- deflediğimiz tüketici kitlesinin beğeni ve tercihlerini analiz ederek ürün segmentasyonumuzu belirliyor ve bu dinamikler çerçevesinde oluşturduğumuz kriterler üzerinden Ar-Ge faaliyetlerimizi yürütüyoruz. 2020 yılı itibariyle başlayan sürecimizde gerek iletişim faaliyetlerimiz gerekse ürün gamımız yeniden gözden geçirilerek; gençlere hitap eden, tasarım yönü güçlü, konforlu ve yüksek katma değerli ürünler üreten bir marka olarak gelecek hedef ve stratejilerimizi oluşturduk. Bu yönde yapacağımız çalışmalarla yine emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Önceki haber“Sanat insan içindir” mottosuyla hareket ediyor
Sonraki haberYatak hediyelik değil uzmanlık gerektiren bir ürün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.