Ana Sayfa Kim nerede? Okan Erol Yemeksepeti’nin yeni CMO’su oldu

Okan Erol Yemeksepeti’nin yeni CMO’su oldu

0

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Okan Erol’u getirdi.

Okan Erol, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’deki Cranfield University’de Stratejik Pazarlama alanında yüksek lisans derecesini tamamladı. Erol, 2010 yılında Londra’da Tesco bünyesinde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kariyerine başladı. 2012 yılında Yemeksepeti ekibine katılan Erol, Marka İş Birlikleri, Marka İletişimi, Medya Planlama ve CRM, lojistik, hızlı market alışverişi ve mahalle operasyonları gibi farklı alanlarda stratejik görevler üstlendi. Bu süreçte Yemeksepeti’nin büyük ölçekli entegre içerik pazarlaması projeleri olan Fakat İyi Yedik, Suç ve Ceza, Oyunlaştırma gibi süreçleri ve tüm sadakat ve kitle iletişim kampanyalarını yönetti. Yemeksepeti’ne Kristal Elma, Effie, Felis ve Mixx gibi prestijli ödüller kazandıran çalışmalara öncülük etti.

2020 yılından bu yana şirketin Pazarlama İletişimi Direktörü olarak görev almakta olan Erol, son olarak Yemeksepeti’nin ‘Aklındaysa Kapında’ sloganı ile beğeni toplayan yeni marka konumlandırmasına liderlik etti.

Okan Erol, CMO olarak yeni görevi kapsamında Yemeksepeti ve girişimlerinin tüm pazarlama ve iletişim faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Önceki haberBorsa İstanbul Abu Dabi Borsasına teknoloji ihraç ediyor
Sonraki haber2021’de 5,8 milyar TL kar elde etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.