Ana Sayfa Türkiye'den Gündem MOYSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ticaret Bakanını ziyaret etti

MOYSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ticaret Bakanını ziyaret etti

308
0

Mobilya sektörüne öncülük etmek için sektörün önde gelen markaları tarafından kurulan Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği’nin (MOYSAD) Yönetim Kurulu üyeleri Ticaret Bakanı Mehmet MUŞ’u ziyaret etti.

Ankara’daki bakanlık binasında gerçekleşen görüşmede sayın Bakana derneğin çalışmaları ve sektörün sorunları ile ilgili bilgi verdiklerini kaydeden dernek yönetim kurulu başkanı Alpaslan Baki Ertekin, oldukça verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. Her zaman olduğu gibi sektörde birlik ve beraberliğin yeniden tesis edilmesinin önemine vurgu yaptıklarını söyleyen Ertekin, öncelikli hedeflerinin fuar konusu olduğunu ve bu konuyla alakalı olarak sayın Bakanla beklentilerini paylaştıklarını anlatarak, kendisinden İstanbul Fuar Merkezi alanında kapasite artırımıyla ilgili bir çalışma yapıldığı bilgisini öğrendiklerini söyledi. Ertekin ayrıca yönetim kurulu olarak sektörün ortak ve tek bir fuar çatısı altında birleşmesinin önemini ifade ettiklerini ve Bakan Bey’in de bu konuda kendileri ile aynı fikirde olduğunu sözlerine ekledi.

Görüşmede son olarak sektörde artan maliyetlerin yarattığı fiyat baskısı ve özellikle hammaddeye gelen üst üste zamlar nedeniyle yaşanan sıkıntıların konuşulduğu öğrenildi.

Önceki haberMesa Mesken’e üç yeni Genel Müdür Yardımcısı
Sonraki haberTÜİK açıkladı! İşte 2021 yılı işsizlik oranları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.