Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Motorine ikinci indirim geldi

Motorine ikinci indirim geldi

514
0

Brent petroldeki düşüşün ardından akaryakıt fiyatları düştü. Motorinin litre fiyatına 30 Mart gece yarısından itibaren gelen 1 lira 55 kuruş indirimin ardından bir indirim daha geldi. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarında 88 kuruşluk bir indirime daha gidildi.

Brent petrol fiyatları, Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş nedeniyle Mart ayının başında 140 dolara dayanarak son 14 yılın rekorunu kırmıştı. İstanbul’daki müzakerelere kadar dalgalı seyir halinde olan petrol fiyatları barış müzakerelerinden savaşa ilişkin olumlu ilk sinyallerin çıkmasıyla birlikte düşüşe geçerek 112 dolardan 102 doları gördü. ABD ve AB’nin Rusya’ya uygulanan yaptırımları artırmayı görüşmesiyle yukarı yönlü harekete geçen Brent petrol 29 Mart’ı 108 dolar seviyesinde kapattı. 30 Mart Çarşamba günü ise artışla başlayan Brent petrol fiyatları 111,44 dolardan kapattı.

Brent petrol fiyatlarındaki düşüş Türkiye’de akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluşturmuştu. Nitekim, 25 Mart’ta gelen son zamların ardından akaryakıt fiyatlarında ilk indirim 6. günde gelmiş 30 Mart gece yarısından itibaren motorin fiyatlarında 1,55 TL indirime gidilmişti. Motorinin litre fiyatına ikinci indirim geldi. Yapılan 0,88 TL indirim 31 Mart gece yarısından itibaren pompaya yansıtıldı.

Önceki haberGedik Yatırım’da üst düzey görev değişimi
Sonraki haberTürkiye’nin tahıl ambarı; Konya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.