Ana Sayfa Kim nerede? Mobilya, Kağıt ve Orman ürünleri ihracatçıları başkanı kim oldu?

Mobilya, Kağıt ve Orman ürünleri ihracatçıları başkanı kim oldu?

0
????????????????????????????????????

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ali Fuat Gürle seçildi. 

Ege İhracatçı Birlikleri’nde toplanan Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Genel Kurulu tek listeli seçimde, Ali Fuat Gürle’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu liste 72 oyun tamamını aldı. 

Divan Başkanı Mehmet Feridun Yeşilyurt olurken, Divan Katipliğini Mustafa Yurteri ve Zekeriye Hazırbulan üstlendi. 

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Ali Fuat Gürle, seçim sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin devam eden projelerini sürdüreceklerinin altını çizdi. 

“Devam eden projeler yanında yeni projelerimiz de var” diyen Gürle, “Pazar araştırmaları yapmayı, İzmir MODEKO Fuarını uluslararası seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. İhracatın gelişimiyle alakalı seminerler ve eğitimler vereceğiz. 2018-2022 döneminde, mobilya sektörünü ön plana çıkardık; 2022-2026 döneminde de kağıt ve orman ürünlerini, baharatı ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Yeni hedef 2022-2026 döneminde birliğimizin ihracatını 1 milyar doların üzerine çıkarmak” dedi.

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nde 2018-22 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Cahit Doğan Yağcı, genel kurulda yaptığı konuşmada birliğin son 4 yılda ihracatının yüzde 30’luk artışla 790 milyon dolara çıkardığını, bu dönemde mobilya sektörünün ihracatının yüzde 130 artışla 230 milyon dolara ulaştığını ve rekor kırdığını dile getirdi. 

KATMA DEĞERLİ İHRACAT

Birliğin ihracat artışının önümüzdeki dönemde de artış göstereceğini aktaran Yağcı, “Mobilya sektörünün ihracat artış hızının devam edeceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde Mobilya sektörünün ayrı birlik olması gündeme gelebilir. Odundışı orman ürünleri sektörü katma değerli ihracat yapıyor. Yeni dikim alanlarıyla üretimimizi artırmalı ve yeni rakip ülkelerin doğmasının önüne geçmeliyiz. Kağıt sektöründe de selüloz üretimimizi artırarak sektörün ithalata bağımlılığını azalttığımız takdirde kağıt ihracatımızda yükselebilir” şeklinde konuştu. 

Nobel ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Amerika’da öğrenciler için kurduğu vakfın mutfağını yapan Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi Özge Ertuğrul Parlas’a, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ve Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Geçmiş Dönem Başkanı Cahit Doğan Yağcı teşekkür plaketi verdi.

Önceki haberMerkez Bankası Nisan ayında da faizde değişikliğe gitmedi
Sonraki haberVodafone Türkiye’de üst düzey atama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.