Ana Sayfa Yazarlar Milli takım gibi yönetim kurdu

Milli takım gibi yönetim kurdu

0

Yazan: Sibel Palacıoğlu

Katma değeri yüksek ürünleri dünya pazarlarına sunan, Türk züccaciye ürününün ismiyle aranacağı günler çok yakında… Trendleri takip eden değil trendleri yaratan bir sektör olma yolunda ilerliyoruz. Bu yolda da birbirinden değerli markaların yer aldığı yeni Yönetim Kurulu olarak güçlüyüz, inançlıyız, azimliyiz…

Geçenlerde Sayın Celal Toprak bir yazısına çok güzel bir başlık atmıştı: “İkinci defa başkan seçildi, milli takım gibi yönetim oluşturdu”… Celal başkanın ne demek istediğini gelin hep birlikte biraz açalım.

ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) 2004 yılında kuruldu. Ev ve mut-fak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren 521 firmanın çatı sivil toplum kuruluşu olan dernek, hacim olarak sektörün yüzde 80’inden fazlasını temsil ediyor. 1 Nisan Cuma günü Wyndham Grand İstanbul Europe Otel’de gerçekleştirdiği 7. Olağan Genel Kurulu’na katılan hazirun, mevcut Başkan Mesut Öksüz önderliğindeki Yönetim Kurulu listesini oy birliği ile yeniden seçti. 18 Nisan Pazartesi günü yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında ise Mesut Öksüz ikinci kez başkanlığa seçildi. İnşaat mühendisi olan Öksüz, uzun yıllar Paşabahçe Marmara Bölgesi’nin tek yetkili dağıtıcısı olmasının yanı sıra, birçok büyük markanın distribütörü olarak sektörde önemli bir yer edinmiştir. “Okshome ve Evoks” markalarıyla son yıllarda öne çıkmakta, özellikle kristal cam ürünleri ile adından sıkça söz ettirmektedir.

ZÜCDER’de ikinci defa başkan seçilen Mesut Öksüz, dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen markaların yöneticilerinden oluşan Yönetim Kurulu Üyeleri ile yine var gücüyle sektör için çalışmaya hazır.

ÜLKENİN EN İYİLERİ KADRODA

Başkan Yardımcıları Sayın Tahsin Öztiryaki’yi iş dünyasında tanımayan yok. Aynı zamanda İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürüten Öztiryaki, kendi markası altında endüstriyel mutfak ekipmanları alanında dünyanın 120’den fazla ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. Yeni başkan yardımcılarından Emin Yüce de Türkiye’nin en önemli seramik üreticilerinden olup, Keramika markası ile Kütahya’dan dünyanın pek çok ülkesine ihracat gerçekleştiriyor.

Önceki haber“Dijital reklamcılık tam bir matematiktir”
Sonraki haberTÖDEB’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.