Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Memur ve emekli maaşına ek zam

Memur ve emekli maaşına ek zam

0

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Erdoğan, dün yüzde 25 olarak açıkladığı memur ve emekli maaş artış oranının yüzde 30’a yükseltildiğini bildirdi. Erdoğan işverene yönelik asgari ücret desteğinin ise küçük işletmeler için 400 liraya yükseltildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında dün yüzde 25 olarak açıkladığı memur ve emekli maaş artış oranının yüzde 30’a yükseltildiğini bildirdi. Erdoğan işverene yönelik asgari ücret desteğinin ise küçük işletmeler için 400 liraya yükseltildiğini söyledi.

Erdoğan, işverene yönelik asgari ücret desteğini 400 liraya yükseltme kararı aldıklarını bildirdi.

Konuşmasında, 2022 enflasyonu yüzde 64,27 oranıyla kapatıldığı haberinin ardından memurların ve emeklilerin maaş artışlarını yeniden değerlendirdiklerini dile getiren Erdoğan,
“Memurlar ve memurlar emeklilerinin yüzde 16,48 SSK BAĞ-KUR’lular yüzde 15,4 maaş artışı alması gerekiyordu. Durumlarını bildiğimiz için bu oranlara razı olamadık. Hazine ve maliye ile çalışma ve sosyal güvenlik bakanlarıyla toplantı sonunda bütçe imkanlarını zorlayarak yüzde 25’lik artışa gitmeyi kararlaştırdık” dedi.

Erdoğan, dün ve bugün yaptıkları çalışmalar sonucunda bazı alanlarda fedakarlık yaparak, zam oranını yüzde 30’a yükselttiklerini vurguladı.

Erdoğan yeni düzenlemeyle en düşük emekli aylığının ise 3500 liradan 5500 liraya yükseltildiğini söyledi.

Önceki haberInsha Ventures’ta üst düzey atama
Sonraki haberAdel Kalemcilik’te üst düzey bir atama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.